Interpretacja
Interpretacja indywidualna z dnia 10.09.2013, sygn. IPPP3/443-545/13-2/KC, Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie, sygn. IPPP3/443-545/13-2/KC
W zakresie nieuznania otrzymywanych kwot odsetek ustawowych oraz prawa do rekompensaty za świadczenie usług.
Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (t. j. Dz. U. z 2012 r. poz. 749 ze zm.) oraz § 7 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. Nr 112, poz. 770 ze zm.) Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie działając w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko Wnioskodawcy przedstawione we wniosku z dnia 07.06.2013 r. (data wpływu 17.06.2013 r.) o wydanie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie nieuznania otrzymywanych kwot odsetek ustawowych oraz prawa do rekompensaty za świadczenie usług jest prawidłowe.
UZASADNIENIE
W dniu 17.06.2013 r. wpłynął ww. wniosek o wydanie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie nieuznania otrzymywanych kwot odsetek ustawowych oraz prawa do rekompensaty za świadczenie usług.
W przedmiotowym wniosku zostały przedstawione następujące zdarzenia przyszłe:
Podstawowym przedmiotem aktywności gospodarczej Wnioskodawcy, Spółki S.A. (dalej: Spółki) jest świadczenie usług telekomunikacyjnych i sprzedaż towarów związanych z działalnością telekomunikacyjną.
W ramach prowadzonej działalności, Spółka dokonuje sprzedaży oraz zakupów towarów i usług. Warunki na jakich dokonywana jest sprzedaż jak i zakupy uregulowane są w umowach zawartych z partnerami handlowymi Spółki (dalej: Wierzyciele i Dłużnicy lub łącznie: Kontrahenci). Do warunków tych należą m. in. terminy płatności należności i zobowiązań powstałych z tytułu tych transakcji.
W związku z opublikowaniem w Dzienniku Ustaw z dniem 28 marca 2013 r. ustawy z dnia 8 marca o terminach zapłaty w transakcjach handlowych (Dz. U. poz. 403, dalej: ustawa o terminach zapłaty), zaistniała konieczność oceny skutków zastosowania postanowień tej ustawy na gruncie zdarzeń i operacji gospodarczych realizowanych przez P.
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right