Interpretacja
Interpretacja indywidualna z dnia 25.10.2013, sygn. IPPB1/415-875/13-3/MT, Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie, sygn. IPPB1/415-875/13-3/MT
1. Czy w związku z kontynuowaniem działalności gospodarczej prowadzonej przez spółkę z ograniczoną odpowiedzialnością przez powstałą z przekształcenia spółkę jawną Wnioskodawca jako wspólnik spółki jawnej będzie miał prawo do kontynuowania odpisów amortyzacyjnych w takim samym zakresie, w jakim prawo do odpisów amortyzacyjnych przysługiwało spółce z ograniczona odpowiedzialnością?
Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (t. j. Dz. U. z 2012 r., poz. 749 ze zm.) oraz § 7 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. Nr 112, poz. 770 ze zm.) Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie działając w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko Pana przedstawione we wniosku z dnia 16.08.2013 r. (data wpływu 21.08.2013 r.) o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku dochodowego od osób fizycznych w zakresie amortyzacji podatkowej w związku z przekształceniem spółki z ograniczona odpowiedzialnością w spółkę osobową jest prawidłowe.
UZASADNIENIE
W dniu 21.08.2013 r. został złożony ww. wniosek o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej podatku dochodowego od osób fizycznych w zakresie amortyzacji podatkowej w związku z przekształceniem spółki z ograniczona odpowiedzialnością w spółkę osobową.
W przedmiotowym wniosku zostało przedstawione następujące zdarzenie przyszłe.
Wnioskodawca jest osobą fizyczną mającą miejsce zamieszkania w Polsce. Wnioskodawca jest również jednym ze wspólników spółki kapitałowej (spółki z ograniczoną odpowiedzialnością). W najbliższym czasie planowane jest dokonanie przekształcenia spółki kapitałowej (spółki z ograniczoną odpowiedzialnością) w spółkę osobową (w spółkę jawną). Część udziałów objętych przez obecnych udziałowców spółki z ograniczoną odpowiedzialnością objęta została w wartości przekraczającej ich wartość nominalną, co było efektem gotówkowego podwyższenia kapitału spółki z ograniczoną odpowiedzialnością. W konsekwencji przy objęciu udziałów doszło do powstania nadwyżki wartości przekazanych środków nad nominalną wartością wydanych udziałów tzn. doszło do powstania tak zwanego agio, która to wartość została odniesiona na kapitał zapasowy spółki z ograniczoną odpowiedzialnością. Planowane przekształcenie, o którym mowa powyżej, przeprowadzone zostanie na podstawie art. 551 § 1 ustawy z dnia 15 września 2000 r. Kodeks spółek handlowych Dz. U. z 2000 r. Nr 94 poz. 1037 ze zm. (dalej: KSH).
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right