Interpretacja
Interpretacja indywidualna z dnia 25.09.2013, sygn. IPPP1/443-634/13-2/MPe, Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie, sygn. IPPP1/443-634/13-2/MPe
W zakresie prawa do odliczenia podatku naliczonego
Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (t. j. Dz. U. z 2012 r. poz. 749 ze zm.) oraz § 7 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. z 2007 r. Nr 112, poz. 770 ze zm.) Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie działając w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko Spółki, przedstawione we wniosku z dnia 26.06.2013r. (data wpływu 01.07.2013r.), o wydanie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie prawa do odliczenia podatku naliczonego - jest prawidłowe.
UZASADNIENIE
W dniu 01.07.2013r. wpłynął ww. wniosek o wydanie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie prawa do odliczenia podatku naliczonego.
W przedmiotowym wniosku został przedstawiony następujący stan faktyczny:
Sp. z. o.o. (dalej: Spółka) jest podmiotem świadczącym usługi pomocnicze do usług finansowych w ramach grupy kapitałowej X.. W ramach prowadzonej działalności Spółka m.in. zajmuje się sprzedażą pojazdów poleasingowych, będących wcześniej przedmiotem umów leasingu zawieranych przez X.- Polska. S.A. (dalej: X. PL).
Spółka nabywa przedmiotowe pojazdy od X. PL, po czym oferuje je do sprzedaży, poszukuje nabywców i w końcu, dokonuje ich zbycia na rzecz finalnych nabywców. Spółka traktuje nabywane od X. PL pojazdy jako towar handlowy, w rezultacie nie dokonuje rejestracji tych pojazdów w rozumieniu Prawa o ruchu drogowym.
Z uwagi na powyższe, celem rejestracji pojazdu we właściwym wydziale komunikacji, nabywca finalny zobligowany jest przedstawić wraz z wnioskiem o rejestrację oryginał faktury VAT dokumentującej zbycie pojazdu przez X. PL (właściciela pojazdu ujawnionego w dowodzie rejestracyjnym oraz karcie pojazdu) na rzecz Spółki (właściciela pojazdu, który nie jest ujawniony w dokumentach rejestracyjnych). Spółka, wraz ze zbytym pojazdem i właściwymi dokumentami, przekazuje finalnym nabywcom również wskazane oryginały faktur VAT umożliwiając im tym samym rejestrację pojazdu.
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right