Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka

Interpretacja indywidualna z dnia 09.09.2013, sygn. IPPB3/423-423/13-2/GJ, Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie, sygn. IPPB3/423-423/13-2/GJ

w zakresie kosztów uzyskania przychodów

Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (t. j. Dz. U. z 2012 r. poz. 749 ze zm.) oraz § 7 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. Nr 112, poz. 770 ze zm.) Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie działając w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko Spółki, przedstawione we wniosku z dnia 22.05.2013r. (data wpływu 13.06.2013 r.) o wydanie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku dochodowego od osób prawnych w zakresie kosztów uzyskania przychodów - jest nieprawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 13.06.2013 r. został złożony ww. wniosek o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej podatku dochodowego od osób prawnych w zakresie kosztów uzyskania przychodów.

W przedmiotowym wniosku został przedstawiony następujący stan faktyczny

Spółka prowadzi działalność gospodarczą w zakresie usług transportowych i spedycyjnych. W wyniku transakcji sprzedaży zdarza się, że klienci Spółki którzy nabyli ww. usługi nie płacą swoich zobowiązań. Sytuacja pierwsza. W związku z powyższą sytuacją Spółka kieruje sprawę do sądu w celu wyegzekwowania swoich wierzytelności. Wartość zgłaszanych wierzytelności to kwoty wierzytelności w kwocie brutto (netto + VAT z wystawionych lecz niezapłaconych faktur) niezapłaconych do dnia skierowania sprawy do sądu. W wyniku sprawy sądowej, sąd wydaje nakaz zapłaty w postępowaniu upominawczym w którym nakazuje dłużnikowi zapłatę ww. kwot. Na podstawie ww. nakazu sprawa kierowana jest na drogę postępowania egzekucyjnego w wyniku którego Komornik Sądowy postanawia umorzyć postępowanie egzekucyjne ze względu na brak majątku dłużnika. Na tę okoliczność komornik wydaje postanowienie. Zdarza się że po momencie skierowania wierzytelności do sądu przez Spółkę powstają nowe wierzytelności, które nie są w późniejszym terminie uwzględniane przez sąd w nakazie zapłaty. Powodem tego może być fakt iż należności powstały po dniu skierowania sprawy do sądu lub podczas przygotowywania dokumentacji do sądu przez pomyłkę nie zostały uwzględnione. Wierzytelności te nie uległy przedawnieniu.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00