Interpretacja
Interpretacja indywidualna z dnia 02.08.2013, sygn. IPPP1/443-453/13-3/AS, Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie, sygn. IPPP1/443-453/13-3/AS
Usługi depozytu nieprawidłowego i pożyczki nie stanowią dla Spółki obrotu, wobec czego pozostają bez wpływu na wyliczenie proporcji, o której mowa w art. 90 ust. 3 ustawy.
Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (t. j. Dz. U. z 2012 r., poz. 249 ze zm.) oraz § 7 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. Nr 112, poz. 770 ze zm.) Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie działając w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko Spółki przedstawione we wniosku z dnia 09.05.2013 r. (data wpływu 13.05.2013 r.) o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie uznania, czy import usług pozostaje bez wpływu na wyliczenie proporcji, o której mowa w art. 90 ust. 3 ustawy jest prawidłowe.
UZASADNIENIE
W dniu 13.05.2013 r. wpłynął ww. wniosek o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie uznania, czy import usług pozostaje bez wpływu na wyliczenie proporcji, o której mowa w art. 90 ust. 3 ustawy.
W przedmiotowym wniosku zostało przedstawione następujące zdarzenie przyszłe:
Spółka jest wydawnictwem naukowym, którego oferta obejmuje sprzedaż na terytorium kraju publikacji oraz rozwiązań multimedialnych w zakresie wszystkich przedmiotów oraz etapów kształcenia. Jedynym udziałowcem Spółki jest L., wchodząca w skład Grupy spółek (dalej: Grupa), dla której podmiotem nadrzędnym jest S., podmiot z siedzibą w F. (dalej: S.), który nie posiada na terytorium Polski stałego miejsca prowadzenia działalności.
Oprócz prowadzenia szeroko pojętej działalności wydawniczej, S. wykonuje również funkcje scentralizowanego grupowego finansowania. Centralizacja funkcji finansowych jest częścią strategii Grupy i ma na celu optymalizację kosztów działalności operacyjnej, m.in. poprzez wykorzystanie efektu skali. S. umożliwia spółkom wchodzącym w skład Grupy efektywne wykorzystanie nadwyżek finansowych, łatwy dostęp do finansowania i zmniejszenie kosztów transakcyjnych.
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right