Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Interpretacja

Interpretacja indywidualna z dnia 21.08.2013, sygn. IPPP1/443-530/13-3/ISZ, Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie, sygn. IPPP1/443-530/13-3/ISZ

w zakresie możliwości zastosowania zwolnienia od podatku do świadczonych usług

Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (t.j. Dz.U. z 2012 r. poz. 749 ze zm.) oraz § 7 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz.U. z 2007 r. Nr 112 poz. 770 ze zm.) Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie działając w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko Wnioskodawcy, przedstawione we wniosku z dnia 28.05.2013 r. (data wpływu 03.06.2013 r.) o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie możliwości zastosowania zwolnienia od podatku do świadczonych usług jest nieprawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 03.06.2013 r. wpłynął ww. wniosek o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie możliwości zastosowania zwolnienia od podatku do świadczonych usług.

W przedmiotowym wniosku został przedstawiony następujący stan faktyczny:

Wnioskodawca jest osobą prowadzącą działalność gospodarczą. W związku z przekroczeniem kwoty obrotów (150 000 zł) firma w trakcie realizacji umowy na usługę, która jest przedmiotem prośby no interpretację stała się płatnikiem VAT.

Wnioskodawca świadczy Stowarzyszeniu, będącemu Beneficjentem projektu unijnego (a jednocześnie organizacją pożytku publicznego) usługę polegającą na prowadzeniu spotkań terapeutycznych logopedy dla dzieci przedszkolnych w ramach projektu finansowanego z następujących źródeł: 85% ze środków europejskich (EFS), 13,4% z budżetu krajowego i 1,6% z budżetu gminy (jednostki samorządu terytorialnego), która jako Partner Projektu wnosi wkład własny niepieniężny w postaci użyczenia sal na zajęcia.

Zajęcia odbywają się na podstawie diagnozy logopedycznej, która wskazuje ewentualne deficyty każdego dziecka i rodzaj oraz zakres dalszej terapii. Każde dziecko uczestniczące w Projekcie ma odbyć 10 spotkań indywidualnych, które w zależności od stwierdzonych deficytów - obejmują ćwiczenia narządów mowy, słuchu mownego, logorytmiczne, oddechowe, artykulacji głosek. Logopeda zatrudniony przez Wnioskodawcę na umowę zlecenia ma świadectwo ukończenia studiów podyplomowych w zakresie logopedii i otrzymania tytułu logopedy dyplomowanego na Wydziale Polonistyki Uniwersytetu Warszawskiego oraz kilkuletnie doświadczenie w pracy logopedy w szkołach podstawowych.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00