Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Interpretacja

Interpretacja indywidualna z dnia 22.08.2013, sygn. IPPP1/443-767/13-2/AW, Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie, sygn. IPPP1/443-767/13-2/AW

stawka VAT dla sprzedaży wyrobów medycznych dokonywanej w ramach realizacji całego projektu

Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (t. j. Dz. U. z 2012 r. poz. 749 ze zm.) oraz § 7 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. Nr 112, poz. 770 ze zm.) Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie działając w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko Spółki przedstawione we wniosku z dnia 02.08.2013 r. (data wpływu 05.08.2013 r.) o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie stawki podatku VAT dla sprzedaży wyrobów medycznych dokonywanej w ramach realizacji całego projektu jest prawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 05.08.2013 r. wpłynął ww. wniosek o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie stawki podatku VAT dla sprzedaży wyrobów medycznych dokonywanej w ramach realizacji całego projektu.

W przedmiotowym wniosku zostało przedstawione następujące zdarzenie przyszłe:

Wnioskodawca, spółka akcyjna prowadząca działalność o profilu informatyczno -technologicznym w ramach prowadzonej działalności gospodarczej zamierza rozwijać działalność w zakresie realizacji projektów związanych z nowymi technologiami i usługami informatycznymi w medycynie, służbie zdrowia i związanymi ze zdrowiem publicznym. Spółka planuje brać udział w przetargach publicznych, a także zawierać umowy w zakresie tworzenia (budowy) i wdrożenia rozwiązań informatycznych dla medycyny, podmiotów związanych ze zdrowiem publicznym (przykładowo umowy na wykonanie systemów informacji medycznej, platform informatycznych dla medycyny, nowych technologii w medycynie, usług informatycznych dot. e-zdrowia, modernizacje systemów i sieci informatycznych, innych usług w zakresie zdrowia/medycyny w szczególności dla szpitali lub organizowanych przez gminy, powiaty i województwa).

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00