Interpretacja
Interpretacja indywidualna z dnia 15.04.2013, sygn. IPPB3/423-37/13-2/PK1, Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie, sygn. IPPB3/423-37/13-2/PK1
Czy nabywane przez Spółkę desktopy, laptopy, netbooki, stacje dokujące oraz monitory można uznać za odrębne środki trwale niezależnie od tego, czy zostaną zakupione w zestawach lub osobno jeżeli urządzenia te współpracują w różnych konfiguracjach lub z innymi urządzeniami i nie są przyporządkowane na stałe do konkretnego zestawu, także w przypadku, gdy urządzenia te dotychczas były używane w zestawach w okoliczności, gdy zestawy te zostaną rozdzielone i nie będą przyporządkowane na stałe do konkretnego zestawu? Czy wartością początkową środka trwałego wyodrębnionego z funkcjonującego dotychczas zestawu traktowanego jako jeden środek trwały, będzie wartość historyczna netto wyodrębnionej części, a więc cena nabycia tej części, pomniejszona o dokonane w okresie funkcjonowania zespołu środków odpisy amortyzacyjne przypadające na nowy wyodrębniony środek trwały?
Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (t. j. Dz. U. z 2012 r. poz. 749 ze zm.) oraz § 7 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. Nr 112, poz. 770 ze zm.) Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie działając w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko Spółki przedstawione we wniosku z dnia 16 stycznia 2013 r. (data wpływu 21 stycznia 2013 r.) o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego, dotyczącej podatku dochodowego od osób prawnych w zakresie kwalifikowania składników majątkowych (desktopów, laptopów, netbooków, stacji dokujących i monitorów) jako odrębnych środków trwałych, a także sposobu określania ich wartości początkowej jest prawidłowe.
UZASADNIENIE
W dniu 21 stycznia 2013 r. został złożony ww. wniosek o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej podatku dochodowego od osób prawnych w zakresie kwalifikowania składników majątkowych (desktopów, laptopów, netbooków, stacji dokujących i monitorów) jako odrębnych środków trwałych, a także sposobu określania ich wartości początkowej.
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right