Interpretacja
Interpretacja indywidualna z dnia 20.06.2013, sygn. IPPP3/443-258/13-2/SM, Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie, sygn. IPPP3/443-258/13-2/SM
uznanie za podatnika w związku z posiadaniem lub nabyciem wyrobów akcyzowych, w sytuacji braku zapłaty należnej akcyzy
Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (t. j. Dz. U. z 2012 r. poz. 749 ze zm.) oraz § 7 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. Nr 112, poz. 770 ze zm.) Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie działając w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko Spółki przedstawione we wniosku z dnia 26.03.2013 r. (data wpływu 29.03.2013 r.), o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku akcyzowego w zakresie uznania Spółki za podatnika podatku akcyzowego - jest nieprawidłowe.
UZASADNIENIE
W dniu 29.03.2013 r. wpłynął ww. wniosek o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej podatku akcyzowego w zakresie uznania Spółki za podatnika podatku akcyzowego.
W przedmiotowym wniosku zostało przedstawione następujące zdarzenie przyszłe:
Wnioskodawca jest spółką akcyjną z siedzibą w Polsce (dalej: Wnioskodawca lub Spółka) która posiada własne magazyny paliw. Spółka zamierza świadczyć usługi przeładunków i magazynowania paliw na rzecz podmiotów trzecich. Do magazynowania będą przyjmowane m.in. paliwa dostarczane poza procedurą zawieszenia poboru akcyzy. Przyjmowane do magazynowania paliwo może pochodzić albo z poza Unii Europejskiej (z importu), z Polski (nabycie krajowe) lub z Unii Europejskiej (nabycie wewnątrzwspólnotowe).
Spółka będzie podpisywać z podmiotami - właścicielami dostarczanych paliw, umowę składu określoną w art. 853 Kodeksu cywilnego. Przedmiotem umowy składu będzie świadczenie przez Spółkę na rzecz kontrahentów, zwanych na potrzeby umowy składającymi, usługi składu paliwa obejmującej: (i) rezerwację pojemności magazynowych, (ii) wyładunek paliw z transportu samochodowego lub kolejowego, (iii) magazynowanie paliw w zbiornikach, (v) załadunek paliw na transport samochodowy lub kolejowy. Z chwilą przyjęcia paliwa składającego do zbiorników magazynowych Spółki, Spółka przejmie w pieczę paliwo składającego. Przejęcie w pieczę w żadnym przypadku nie będzie skutkować zmianami w zakresie prawa własności. Paliwo przez cały okres trwania umowy składu pozostanie własnością składającego.
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right