Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka

Interpretacja indywidualna z dnia 19.02.2013, sygn. IPPB5/423-1158/12-2/DG, Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie, sygn. IPPB5/423-1158/12-2/DG

Czy przedstawiony w opisie zdarzenia przyszłego przedmiot transakcji sprzedaży w postaci Oddziału stanowi zorganizowaną część przedsiębiorstwa, o której mowa wart 4a pkt 4 ustawy o PDOP, a w konsekwencji czy w związku z kupnem Oddziału Spółka będzie miała prawo rozpoznać oraz amortyzować wartość firmy?

Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (t. j. Dz. U. z 2012 r., poz. 749) oraz § 7 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. Nr 112, poz. 770 ze zm.) Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie działając w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko Spółki przedstawione we wniosku z dnia 11.11.2012 r. (data wpływu 22.11.2012 r.) o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku dochodowego od osób prawnych w zakresie skutków podatkowych transakcji sprzedaży przez Spółkę zorganizowanej części przedsiębiorstwa oraz amortyzowania wartości firmy - jest prawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 22 listopada 2012 r. został złożony ww. wniosek o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej podatku dochodowego od osób prawnych w zakresie skutków podatkowych transakcji sprzedaży przez Spółkę zorganizowanej części przedsiębiorstwa oraz amortyzowania wartości firmy.

W przedmiotowym wniosku zostało przedstawione następujące zdarzenie przyszłe.

Wnioskodawca (dalej: Spółka) jest spółką należącą do grupy C. (dalej: Grupa). Spółka prowadzi działalność w zakresie dystrybucji i sprzedaży towarów, które nie są produkowane przez spółki z Grupy, ale stanowią uzupełnienie ich asortymentu. Na terytorium Polski siedzibę ma jeszcze jedna spółka z Grupy (dalej: Spółka produkcyjna) prowadząca działalność w zakresie produkcji towarów na potrzeby Grupy. Jednocześnie Spółka produkcyjna zajmuje się sprzedażą produkowanych przez siebie towarów na rynku polskim oraz na rynkach zagranicznych oraz zajmuje się handlem innymi towarami.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00