Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka

Interpretacja indywidualna z dnia 30.04.2013, sygn. IPPP3/443-101/13-2/KC, Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie, sygn. IPPP3/443-101/13-2/KC

w zakresie braku stałego miejsca prowadzenia działalności gospodarczej w Polsce.

Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (t. j. Dz. U. z 2012 r. poz. 749 ze zm.) oraz § 8 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. Nr 112, poz. 770 ze zm.) Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie działając w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko Wnioskodawcy przedstawione we wniosku z dnia 30.01.2013 r. (data wpływu 07.02.2013 r.) o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie braku stałego miejsca prowadzenia działalności gospodarczej w Polsce jest prawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 07.02.2013 r. wpłynął ww. wniosek o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie braku stałego miejsca prowadzenia działalności gospodarczej w Polsce.

W przedmiotowym wniosku został przedstawiony następujący stan faktyczny:

K . AS (dalej: Wnioskodawca, Spółka) jest spółką z siedzibą w Norwegii, zarejestrowaną jako podatnik VAT czynny oraz jako podatnik VAT-UE w Polsce. Przedmiotem prowadzonej przez Spółkę działalności gospodarczej jest zawieranie i realizacja kontraktów budowlanych typu EPC, tj. Projekt-Zamówienie-Wykonawstwo (ang. Engineering, Procurement and Construction) w zakresie instalacji morskich i platform wiertniczych. Klientami Spółki są w znacznej mierze podmioty operujące na rynku ropy naftowej i gazu ziemnego. Wnioskodawca jest jednym ze światowych liderów w dziedzinie produkcji platform wiertniczych na szelfie.

Obecnie Spółka jest w trakcie realizacji kontraktu typu EPC z podmiotem norweskim w celu dostawy nadwodnych części platform i mostów. W związku z tym Spółka przystąpiła do umów w zakresie prac podwykonawczych z polskimi stoczniami, które zrealizują usługi przerobu, prefabrykacji elementów rurociągów i modułów do umieszczenia na platformie w stoczni Spółki w Norwegii, tj. usługi na ruchomym majątku rzeczowym.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00