Interpretacja
Interpretacja indywidualna z dnia 25.04.2013, sygn. IPPB5/423-155/13-2/RS, Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie, sygn. IPPB5/423-155/13-2/RS
W jaki sposób amortyzować system monitorowania obecności pracowników ochrony w wyznaczonych punktach obiektów podczas ich obchodów, składający się z przenośnych czytników transponderów zbliżeniowych rejestrujących nadawany sygnał w określonych miejscach ?
Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (t. j. Dz. U. z 2012 r., poz. 749 ze zm.) oraz § 7 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. Nr 112, poz. 770 ze zm.) Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie działając w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko Spółki, przedstawione we wniosku z dnia 27.02.2013 r. (data wpływu 01.03.2013 r.) o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku dochodowego od osób prawnych w zakresie kwalifikacji do środków trwałych systemu do monitorowania działań pracowników ochrony oraz określenia stawki amortyzacji ww. systemu jest prawidłowe.
UZASADNIENIE
W dniu 01.03.2013 r. został złożony ww. wniosek o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej podatku dochodowego od osób prawnych prawnych w zakresie kwalifikacji do środków trwałych systemu do monitorowania działań pracowników ochrony oraz określenia stawki amortyzacji ww. systemu.
W przedmiotowym wniosku zostało przedstawione następujące zdarzenie przyszłe.
Spółka z o.o. zamierza ponieść wydatki na zakup systemu do monitorowania działań pracowników ochrony obiektu. System ten jest przenośnym czytnikiem transponderów zbliżeniowych EM 125 kHz przeznaczonym do rejestracji obecności osób (pracowników ochrony) w wyznaczonych punktach obiektu lub terenu. Urządzenie przeznaczone jest do weryfikacji spełnienia regulaminu obchodów dokonywanych przez wartowników.
Instalacja systemu polega na rozmieszczeniu w wybranych lokalizacjach w budynku i obszaru zbliżeniowych punktów kontrolnych oraz skonfigurowaniu przenośnego czytnika zgodnie z regulaminem obchodów. Każdemu punktowi kontrolnemu oraz identyfikatorowi osoby można przypisać nazwy, które później ułatwią znacznie interpretację historii zarejestrowanych zdarzeń.
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right