Interpretacja
Interpretacja indywidualna z dnia 25.02.2013, sygn. IPPP3/443-1179/12-3/KC, Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie, sygn. IPPP3/443-1179/12-3/KC
W zakresie ustalenia powstania obowiązku podatkowego z tytułu importu usług oraz zastosowania właściwego kursu do przeliczenia waluty obcej na złote.
Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (t. j. Dz. U. z 2012 r. poz. 749) oraz § 7 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. Nr 112, poz. 770 ze zm.) Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie działając w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko Spółki przedstawione we wniosku z dnia 22.11.2012 r. (data wpływu 26.11.2012 r.), o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie ustalenia powstania obowiązku podatkowego z tytułu importu usług oraz zastosowania właściwego kursu do przeliczenia waluty obcej na złote - jest prawidłowe.
UZASADNIENIE
W dniu 08.12.2011 r. wpłynął ww. wniosek o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie ustalenia powstania obowiązku podatkowego z tytułu importu usług oraz zastosowania właściwego kursu do przeliczenia waluty obcej na złote.
W złożonym wniosku przedstawiono następujące zdarzenie przyszłe.
Wnioskodawca jest spółką z o.o., w której 100% udziałów posiada spółka z siedzibą w Niemczech. Spółka-matka została wykupiona przez amerykańskiego udziałowca. W związku z tym Wnioskodawca podpisał ze spółką amerykańską (która nie posiada zakładu na terenie Polski) umowę, na podstawie której obciążany jest kosztami kontroli i zarządzania (corporate management fee). Firma amerykańska wystawia fakturę za powyższe usługi po zakończeniu każdego kwartału (np. w styczniu za okres październik-grudzień) oraz oczekuje od Wnioskodawcy ujęcia w kosztach podatkowych 1/3 wartości kwartalnej kwoty w każdym miesiącu (październik, listopad i grudzień) na podstawie umowy, która określa sposób rozliczenia usług wykonanych w danym roku przynajmniej jedną fakturą w roku.
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right