Interpretacja indywidualna z dnia 10.04.2013, sygn. IPPP3/443-49/13-2/LK, Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie, sygn. IPPP3/443-49/13-2/LK
prawa do odliczenia podatku naliczonego w związku z wydatkami poniesionymi przy realizacji Projektu badawczego
Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (t. j. Dz. U. z 2012 r. poz. 749 ze zm.) oraz § 7 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. Nr 112, poz. 770 ze zm.) Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie działając w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko Wnioskodawcy przedstawione we wniosku z dnia 16.01.2013 r. (data wpływu 21.01.2013 r.) o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług zakresie prawa do odliczenia podatku naliczonego w związku z wydatkami poniesionymi przy realizacji Projektu badawczego - jest prawidłowe.
UZASADNIENIE
W dniu 21.01.2013 r. wpłynął ww. wniosek o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie prawa do odliczenia podatku naliczonego w związku z wydatkami poniesionymi przy realizacji Projektu badawczego.
W przedmiotowym wniosku zostały przedstawione następujące stany faktyczne oraz zdarzenia przyszłe:
Centrum (dalej: C lub Wnioskodawca) jest jednostką naukową Polskiej Akademii Nauk. Przedmiotem działalności C jest m.in. prowadzenie badań naukowych i technicznych opartych na eksperymentach kosmicznych w zakresie fizyki przestrzeni kosmicznej oraz badań planet i Ziemi, jak również prowadzenie badań naukowych i prac rozwojowych oraz przystosowanie wyników badań i prac rozwojowych do potrzeb praktyki z innych dziedzin nauki.
Wnioskodawca jest czynnym podatnikiem podatku od towarów i usług.
W 2008 r. C przystąpiło do realizacji projektu badawczego pt.: Zintegrowany mobilny system wspomagający działania antyterrorystyczne i antykryzysowe (dalej: Projekt badawczy). Projekt badawczy jest realizowany w ramach konsorcjum siedmiu podmiotów (uniwersytetów, jednostek badawczych), do którego należy C, wraz z Przemysłowym Instytutem Automatyki i Pomiarów (PIAP), jako liderem Projektu. Projekt badawczy jest w 100% finansowany w formie dotacji w ramach działania 1.1 Wsparcie badań naukowych dla budowy gospodarki opartej na wiedzy programu Innowacyjna Gospodarka, z 15% udziałem Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego i 85% udziałem płatności pochodzących ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego. Realizacja projektu planowana jest na lata 2008-2013.