Interpretacja
Interpretacja indywidualna z dnia 10.01.2013, sygn. IPPB5/423-1140/12-4/KS, Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie, sygn. IPPB5/423-1140/12-4/KS
Czy w przedmiotowej sprawie Spółka może zaliczyć usługi w części finansowanej przez siebie, a następnie doliczanej do przychodów pracownika w koszty podatkowe.
Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (t. j. Dz. U. z 2012 r., poz. 749 ze zm.) oraz § 7 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. Nr 112, poz. 770 ze zm.) Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie działając w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko Spółki przedstawione we wniosku z dnia 06.11.2012 r. (data wpływu: 16.11.2012 r.) oraz w piśmie z dnia 03.01.2013 r. (data wpływu: 07.01.2013 r.) o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku dochodowego od osób prawnych w zakresie zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów wydatków na nabycie pakietów sportowych dla zatrudnionych pracowników jest prawidłowe.
UZASADNIENIE
W dniu 16.11.2012 r. został złożony ww. wniosek o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej podatku dochodowego od osób prawnych w zakresie zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów wydatków na nabycie pakietów sportowych dla zatrudnionych pracowników.
W przedmiotowym wniosku został przedstawiony następujący stan faktyczny.
Spółka mająca osobowość prawną zatrudnia pracowników i postanowiła sfinansować im zakup pakietów sportowych (pakiet korzyści pracowniczych - zajęcia sportowe pracownik), ponieważ pracownicy wyrazili zainteresowanie tą formą wynagradzania. W obowiązującym w Spółce regulaminie wynagradzania dodano zapis, który jako element wynagradzania ze stosunku pracy przewiduje świadczenia dodatkowe między innymi abonamenty sportowo-rekreacyjne. Spółka nabywa wskazane usługi, a każdy pracownik otrzymuje imienną kartę służącą określeniu ilości i wartości usług, z których posiadacz może korzystać. Zakup usług, do których uprawnia karta został sfinansowany ze środków obrotowych Spółki. Na Spółkę są wystawiane faktury z tytułu zakupu tych usług. Natomiast zapłata Spółce za wykupione przez nią usługi sportowe, w części finansowane przez pracownika, następuje przez potrącenie z jego wynagrodzenia. Spółka pokrywa 13% wartości karnetu a resztę płaci pracownik. Wartość świadczeń. które opłaca spółka za pracownika doliczana jest do przychodów pracownika ze stosunku pracy.
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right