Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Interpretacja

Interpretacja indywidualna z dnia 18.03.2013, sygn. IPPP3/443-35/13-3/IG, Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie, sygn. IPPP3/443-35/13-3/IG

1. Czy biorąc pod uwagę charakter usługi cash poolingu, nałożono na Spółkę obowiązki które wynikają z planowanej Umowy Wewnętrznej i Umowy Transferu, nie stanowią odpłatnego świadczenia usług na rzecz Koordynatora lub innych Uczestników systemu w rozumieniu przepisów ustawy o VAT? (Dotyczy zaistniałego stanu faktycznego)?
2. Czy w związku z uczestnictwem w strukturze cash poolingu i nabywaniem przez Spółkę kompleksowej usługi świadczonej przez Koordynatora, Spółka rozliczając podatek od towarów i usług zgodnie z art. 17 ust. 1 pkt 4 ustawy o VAT (import usług) może zastosować zwolnienie z opodatkowania VAT? (Dotyczy zaistniałego stanu faktycznego)?

Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (t. j. Dz. U. z 2012 r. poz. 749 z późn. zm.) oraz § 7 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. Nr 112, poz. 770 ze zm.) Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie działając w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko Spółki przedstawione we wniosku z dnia 11.01.2013 r. (data wpływu 15.01.2013 r.) o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie cash poolingu jest prawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 15.01.2013 r. wpłynął ww. wniosek o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie cash poolingu.

W przedmiotowym wniosku zostały przedstawione następujące zdarzenia przyszłe:

W grupie kapitałowej S. (Grupa S. lub Grupa) funkcjonuje system zarządzania płynnością finansową, administrowany przez holenderską spółkę S. I B.V. (Koordynator). Polska spółka S. Sp. z o.o. (S. lub Spółka) dołączyła do przedmiotowego systemu poprzez podpisanie umowy Master Current Account Agreement, która obowiązuje od 1 września 2012 r. (Umowa Wewnętrzna) oraz poprzez zawarcie porozumień o transferze środków pieniężnych z kont Spółki w banku w Polsce (Umowa Transferu).

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00