Interpretacja
Interpretacja indywidualna z dnia 02.01.2013, sygn. IPPP3/443-1012/12-3/RD, Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie, sygn. IPPP3/443-1012/12-3/RD
w zakresie prawa do odliczenia podatku naliczonego
Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997r. Ordynacja podatkowa (t. j. Dz. U. z 2012r., poz. 749) oraz § 7 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. Nr 112, poz. 770 ze zm.) Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie działając w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko Strony, przedstawione we wniosku z dnia 25.09.2012 r. (data wpływu 01.10.2012 r.) o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie skutków podatkowych zawarcia umów pożyczki - jest prawidłowe.
UZASADNIENIE
W dniu 01.10.2012 r. wpłynął ww. wniosek o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie skutków podatkowych zawarcia umów pożyczki.
W przedmiotowym wniosku przedstawiono następujący stan faktyczny i zdarzenie przyszłe:
Sp. z o.o. Spółka komandytowa (dalej: Spółka lub Wnioskodawca) jest polską spółką prawa handlowego należącą do międzynarodowej Grupy A., która to prowadzi działalność na rynku nieruchomości.
Główna działalność Spółki polega na m.in. wykonywaniu robót ogólnobudowlanych, zagospodarowaniu nieruchomości, kupnie i sprzedaży nieruchomości, wynajmie nieruchomości, pośrednictwie w obrocie nieruchomościami, czy działalności związanej z organizacją targów i wystaw.
Jednocześnie, Spółka jest zarejestrowanym czynnym podatnikiem VAT w Polsce.
Działalność pożyczkowa prowadzona przez Spółkę
W ostatnich latach (głównie w łatach 2007-2010) Spółka udzieliła kilkunastu i kilkudziesięciu pożyczek podmiotom powiązanym z Grupy A. (oprocentowanych na poziomie rynkowym), od których to pożyczek Spółce należne będą odsetki. Przedmiotowe pożyczki zostały udzielone na podstawie umów cywilnoprawnych, zaś kwoty kapitału zostały udostępnione pożyczkobiorcom. Kwoty pożyczonego przez Spółkę kapitału oraz odsetki nie były jeszcze wymagalne, jak również nie były dotychczas spłacane.
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right