Interpretacja
Interpretacja indywidualna z dnia 04.01.2013, sygn. IPPP3/443-1037/12-2/JK, Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie, sygn. IPPP3/443-1037/12-2/JK
określenie właściwej stawki dla usług przewozu osób taxi
Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (t.j. Dz. U. z 2012 r., poz. 749) oraz § 7 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. Nr 112, poz. 770 ze zm.) Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie działając w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko Strony przedstawione we wniosku z dnia 25.09.2012 r. (data wpływu 05.10.2012 r.) o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie określenia właściwej stawki dla usług przewozu osób taxi jest prawidłowe.
UZASADNIENIE
W dniu 05.10.2012 r. wpłynął ww. wniosek o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie określenia właściwej stawki dla usług przewozu osób taxi.
W przedmiotowym wniosku zostały przedstawione następujące zdarzenia przyszłe:
Spółka W. Sp. z o.o., uzyskała w dniu 30.11.2011 r., licencje na wykonywanie transportu drogowego TAXI, oraz posiada zezwolenie na łączność bezprzewodową. Z uwagi na powyższe, zamierza rozpocząć wykonywanie transportu drogowego przewóz osób TAXI sklasyfikowane wg PKWiU 49.32. W tym celu Spółka zamierza podpisać wiele umów z podmiotami gospodarczymi oraz osobami fizycznymi dalej zwanymi Klientami, którzy będą zamawiać (rezerwować) usługę przewozu osób TAXI. Spółka posiada bazę techniczno-logistyczną oraz samochodową, służącą do realizowania zamówień przewozu osób TAXI. W ramach łączności telefonicznej oraz bezprzewodowej drogą radiową, będzie ustalać z Klientami i współpracującymi kierowcami w ramach umów zleceń, sposób realizacji usługi. Spółka, będzie użyczać w tym celu kierowcom, urządzenia nadawczo-odbiorcze, będące własnością Spółki. Spółka nie będąc w stanie wykonać wszystkich zamawianych umów usług przewozu osób TAXI, w celu ich zrealizowania, zamierza podpisywać z osobami fizycznymi prowadzącymi własne działalności gospodarcze, mającymi stosowne uprawnienia kierowców TAXI, umowy o realizację pojazdami Spółki, przewóz osób TAXI. W pojazdach tych będą zainstalowane kasy fiskalne, które to kasy będą zarejestrowane na Spółkę. Do części samochodów Spółka będzie miała tytuł prawny w ramach ich 100% własności a do części w ramach ich ułamkowej współwłasności, przy czym pojazdy te będą wprowadzone na środki trwałe Spółki. Spółka zamierza również wykorzystywać do wykonywania ww. usług samochody leasingowane przez Spółkę. Dodatkowo, o ile również i powyższe okaże się zbyt małą ilością pojazdów do zrealizowania w 100% zamawianych usług przewozu osób TAXI, Spółka zamierza w ramach umów gospodarczych, podpisać kolejne umowy z podwykonawcami, tj. kierowcami prowadzącymi własne działalności gospodarcze, z tym, że dysponującymi własnymi samochodami, dysponującymi licencjami do przewozu osób TAXI. Tacy kierowcy, będą świadczyli na rzecz Spółki usługi w ramach przewozu TAXI, jako podwykonawcy do realizacji usługi Spółki (przewozu osób TAXI). W tych pojazdach będą znajdowane kasy fiskalne będące własnością kierujących tymi samochodami. Samochody te nie będą ani własnością ani współwłasnością Spółki.
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right