Interpretacja
Interpretacja indywidualna z dnia 24.10.2013, sygn. IBPBI/1/415-762/13/AB, Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach, sygn. IBPBI/1/415-762/13/AB
skutki podatkowe wniesienia w formie aportu zorganizowanej części przedsiębiorstwa do spółki z o.o.
Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (t.j. Dz.U. z 2012 r., poz. 749 ze zm.) oraz § 5 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz.U. Nr 112, poz. 770 ze zm.), Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach, działający w imieniu Ministra Finansów, stwierdza, że stanowisko Wnioskodawcy przedstawione we wniosku z 26 lipca 2013 r. (data wpływu do tut. Biura 30 lipca 2013 r.), o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego, dotyczącej podatku dochodowego od osób fizycznych, w zakresie skutków podatkowych wniesienia w formie aportu do spółki kapitałowej zorganizowanej części przedsiębiorstwa - prawidłowe.
UZASADNIENIE
W dniu 30 lipca 2013 r. wpłynął do tut. Biura ww. wniosek o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie, dotyczącej m.in. podatku dochodowego od osób fizycznych, w zakresie skutków podatkowych wniesienia w formie aportu do spółki kapitałowej zorganizowanej części przedsiębiorstwa.
W przedmiotowym wniosku zostało przedstawione następujące zdarzenie przyszłe:
Od 1992 r. Wnioskodawca, współpracując z kontrahentami krajowymi i zagranicznymi; prowadzi działalność gospodarczą w zakresie transportu drogowego towarów (PKD 49.41.Z.). W prowadzonej działalności wykorzystuje zarówno własne środki trwałe (samochody, ciągniki siodłowe, naczepy, urządzenia biurowe, narzędzia warsztatowe, nieruchomość w postaci hali obsługowo-naprawczej wraz z prawem wieczystego użytkowania gruntu), wyposażenie, jak i środki leasingowane. Wnioskodawca zatrudnia na podstawie umowy o pracę 8 pracowników. W firmie prowadzone są księgi rachunkowe, zgodnie z ustawą o rachunkowości oraz ewidencje VAT (Wnioskodawca jest czynnym podatnikiem podatku VAT). W związku z planowanymi zmianami w zakresie funkcjonowania firmy oraz wzrostu zyskowności firmy Wnioskodawca zamierza wyodrębnić w strukturze firmy dwa działy. Pierwszy z nich opierać się będzie wyłącznie na posiadanym majątku własnym, drugi obejmować będzie samochody leasingowane oraz dodatkowo jeden ciągnik siodłowy i dwie naczepy będące własnością firmy.
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right