Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Interpretacja

Interpretacja indywidualna z dnia 20.09.2013, sygn. IBPP4/443-297/13/EK, Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach, sygn. IBPP4/443-297/13/EK

zastosowanie stawki podatku VAT 0% dla świadczonych usług spedycji międzynarodowej

Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997r. Ordynacja podatkowa (t. j. Dz. U. z 2012r. poz. 749 ze zm.) oraz § 2 i § 5 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. Nr 112, poz. 770 ze zm.) Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach, działając w imieniu Ministra Finansów, stwierdza, że stanowisko Wnioskodawcy, przedstawione we wniosku z dnia 18 czerwca 2013r. (data wpływu 25 czerwca 2013r.) o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie stawki podatku VAT 0% dla świadczonych usług spedycji międzynarodowej jest nieprawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 25 czerwca 2013r. wpłynął do tut. organu ww. wniosek o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie stawki podatku VAT 0% dla świadczonych usług spedycji międzynarodowej.

W przedmiotowym wniosku został przedstawiony następujący zaistniały stan faktyczny:

Spółka (Wnioskodawca) jest zarejestrowanym czynnym podatnikiem podatku od towarów i usług. Zakres działalności Wnioskodawcy obejmuje m. in. świadczenie usług spedycyjnych w transporcie samochodowym, w relacjach krajowych i międzynarodowych. Usługi świadczone przez Spółkę obejmują organizowanie transportu zgodnie z zapotrzebowaniem składanym przez klientów Spółki. Zleceniodawcami spółki są m. in. polskie firmy. Wykonując zlecone usługi, Spółka dokonuje zakupu usług transportowych od innych przewoźników lub firm transportowo - spedycyjnych. Po wykonaniu usługi Spółka obciąża swoich klientów kwotami stanowiącymi wynagrodzenie Spółki za wykonanie usługi spedycyjnej. Wynagrodzenie należne Spółce obejmuje m. in. - jako element kalkulacji tego wynagrodzenia - kwoty należne podwykonawcom tj. przewoźnikom lub innym firmom transportowo - spedycyjnym, za wykonane usługi przewozowe lub spedycyjne. Część świadczonych przez Spółkę usług spedycyjnych dotyczy spedycji międzynarodowej, tj. towary transportowane są pomiędzy miejscem nadania położonym poza terytorium Unii Europejskiej a miejscem przeznaczenia znajdującym się na terenie kraju. Przedmiotowy wniosek odnosi się wyłącznie do usług spedycji międzynarodowej, wykonywanych w relacjach transportowych związanych z importem towarów do Polski. Spółka znajduje się w posiadaniu kopii listu przewozowego CMR, z którego wynika, iż importowany towar jest przemieszczany między miejscem nadania znajdującym się poza Unią Europejską a pierwszym miejscem przeznaczenia znajdującym się na terytorium kraju, dodatkowo posiada kopię wystawionej przez siebie faktury VAT za wykonaną usługę.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00