Interpretacja
Interpretacja indywidualna z dnia 24.07.2013, sygn. IBPBI/2/423-508/13/BG, Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach, sygn. IBPBI/2/423-508/13/BG
Czy w opisanym zdarzeniu przyszłym zarówno ZCP A jak i ZCP B stanowić będą zorganizowaną część przedsiębiorstwa w rozumieniu przepisów ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych, a tym samym w związku z rozważanym podziałem przez przejęcie nie powstanie dla niej przychód podlegający opodatkowaniu podatkiem dochodowym od osób prawnych?
Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (t.j. Dz. U. z 2012 r., poz. 749 ze zm.) oraz § 5 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. Nr 112, poz. 770 ze zm.), Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach, działając w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko Spółki, przedstawione we wniosku z dnia 24 kwietnia 2013 r. (data wpływu do tut. BKIP 29 kwietnia 2013 r.) o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku dochodowego od osób prawnych w zakresie ustalenia, czy po stronie Spółki powstanie przychód w związku z podziałem Spółki (podział przez przejęcie) jest nieprawidłowe.
UZASADNIENIE
W dniu 29 kwietnia 2013 r. wpłynął do tut. BKIP wniosek o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej podatku dochodowego od osób prawnych w zakresie ustalenia, czy po stronie Spółki powstanie przychód w związku z podziałem Spółki (podział przez przejęcie).
W przedmiotowym wniosku zostało przedstawione następujące zdarzenie przyszłe:
Podstawowym przedmiotem działalności Spółki jest produkcja i dystrybucja soków, nektarów, napojów, wód mineralnych oraz koncentratów. W ramach planowanej restrukturyzacji, uzasadnionej dążeniem do utworzenia dwóch linii biznesowych (dystrybucyjnej i produkcyjnej) - w celu dywersyfikacji ryzyka, związanego z prowadzoną działalnością gospodarczą rozważane jest dokonanie podziału Spółki poprzez przeniesienie całego jej majątku na dwie, istniejące spółki kapitałowe (dalej łącznie jako: Spółki kapitałowe, osobno jako: Spółka A oraz Spółka B) w ten sposób, że część przedsiębiorstwa Spółki, która zajmuje się działalnością dystrybucyjną, logistyką i kontaktami z klientami zostanie przeniesiona do Spółki A, a część przedsiębiorstwa Spółki, która zajmuje się działalnością produkcyjną zostanie przeniesiona do Spółki B.
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right