Interpretacja
Interpretacja indywidualna z dnia 27.06.2013, sygn. IBPP2/443-281/13/KO, Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach, sygn. IBPP2/443-281/13/KO
w zakresie zastosowania właściwej stawki podatku VAT dla druku książek i czasopism specjalistycznych
Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997r. Ordynacja podatkowa (t. j. Dz. U. z 2012r. poz. 749 ze zm.) oraz § 2 i § 5 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. Nr 112, poz. 770 ze zm.) Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach, działając w imieniu Ministra Finansów, stwierdza, że stanowisko Wnioskodawcy przedstawione we wniosku z dnia 12 marca 2013r. (data wpływu 29 marca 2013r.) o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie zastosowania właściwej stawki podatku VAT dla druku książek i czasopism specjalistycznych jest prawidłowe.
UZASADNIENIE
W dniu 29 marca 2013r. został złożony ww. wniosek o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie zastosowania właściwej stawki podatku VAT dla druku książek i czasopism specjalistycznych.
W przedmiotowym wniosku zostało przedstawione następujące zdarzenie przyszłe:
Spółka (dalej również Wnioskodawca lub Drukarnia) w ramach wykonywanej działalności samodzielnie oraz z wykorzystaniem podwykonawców drukuje czasopisma, katalogi, broszury, ulotki, książki i inne materiały. Drukarnia wykonuje m.in. książki, sklasyfikowane pod numerem PKWiU 58.11.1, jak również periodyki, sklasyfikowane pod numerem PKWiU 58.14.1. Produkt Drukarni wytwarzany jest z zastosowaniem metod poligraficznych. W trakcie cyklu produkcyjnego z pomocą zatrudnionych pracowników, posiadanego parku maszynowego oraz zdobytej wiedzy i doświadczenia, Drukarnia otrzymuje unikatowy wyrób. Materiały potrzebne w czasie procesu poligraficznego m.in. papier, kleje i farby są nabywane przez Drukarnię. Drukarnia, działając na własny rachunek i ryzyko, może rozporządzać nabytymi materiałami, aż do momentu przekazania ich zamawiającemu pod postacią nowopowstałego produktu.
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right