Interpretacja
Interpretacja indywidualna z dnia 10.06.2013, sygn. IBPP3/443-278/13/LŻ, Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach, sygn. IBPP3/443-278/13/LŻ
Zwolnienie z podatku VAT przeprowadzanych przez psychologa warsztatów psychologicznych, treningów psychologicznych oraz wykładów
Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997r. Ordynacja podatkowa (t.j. Dz. U. z 2012r., poz. 749 ze zm.) oraz § 2 i § 5 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. Nr 112, poz. 770 ze zm.) Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach, działając w imieniu Ministra Finansów, stwierdza, że stanowisko Wnioskodawcy, przedstawione we wniosku z dnia 1 marca 2013r. (data wpływu 1 marca 2013r.), uzupełniony pismem z dnia 23 maja 2013r.,o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie zwolnienia z podatku VAT przeprowadzanych przez psychologa warsztatów psychologicznych, treningów psychologicznych oraz wykładów (poz. 9-11 tzw. formy pracy (usług) opisanych w stanie faktycznym) jest nieprawidłowe.
UZASADNIENIE
W dniu 1 marca 2013r. został złożony ww. wniosek o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie zwolnienia z podatku VAT przeprowadzanych przez psychologa warsztatów psychologicznych, treningów psychologicznych oraz wykładów (poz. 9-11 tzw. formy pracy (usług) opisanych w stanie faktycznym).
Ww. wniosek został uzupełniony pismem z dnia 23 maja 2013r., będącym odpowiedzią na wezwanie tut. organu z dnia 15 maja 2013r. znak: IBPP3/443-278/13/LŻ.
W przedmiotowym wniosku został przedstawiony następujący stan faktyczny:
Od 1994 roku Wnioskodawca prowadzi działalność psychologiczną i psychoterapeutyczną na terenie i całego kraju. Wnioskodawca jest z wykształcenia psychologiem, psychoterapeutą i trenerem treningu psychologicznego. Wnioskodawca specjalizuje się w diagnozie i terapii zaburzeń rozwojowych u dzieci. Wnioskodawca jest specjalistą w zakresie neuropsychologii dziecięcej i rozwojowej, zaburzeń po prenatalnej ekspozycji na alkohol. Wnioskodawca jest ekspertem Państwowej Agencji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz doktorantką UAM w , oraz zaburzeń przywiązania jako głównej przyczyny osób problemów emocjonalnych i społecznych dzieci, oraz psychopatologii młodzieży i dorosłych. Terapię zaburzeń rozwojowych i emocjonalnych u dzieci do okresu dojrzewania Wnioskodawca prowadzi w paradygmacie przywiązania co oznacza, że terapia jest prowadzona poprzez rodziców przy zrozumieniu i zaangażowaniu innych znaczących osób dorosłych z otoczenia dziecka. Takie podejście skutkuje specyficznym doborem środków terapeutycznych. Począwszy od terapii własnej rodziców, konsultacji pracy, którą rodzice prowadzą z dzieckiem po konsultacje i szkolenie innych znaczących dorosłych (psychologów, nauczycieli, wychowawców, kuratorów sądowych, pracowników socjalnych).
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right