Interpretacja
Interpretacja indywidualna z dnia 09.05.2013, sygn. IBPBI/1/415-181/13/KB, Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach, sygn. IBPBI/1/415-181/13/KB
wpływ stosowania metody prowadzenia kont ksiąg pomocniczych (o której mowa w art. 17 ust. 2 pkt 4 ustawy o rachunkowości) na podatkowe rozliczenia Wnioskodawcy
Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (t.j. Dz. U. z 2012 r., poz. 749 ze zm.) oraz § 5 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. Nr 112 poz. 770 ze zm.), Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach, działając w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko Wnioskodawcy przedstawione we wniosku z dnia 02 stycznia 2013 r. (data wpływu do tut. Biura 15 lutego 2013 r.), o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego, dotyczącej podatku dochodowego od osób fizycznych, w zakresie wpływu stosowania metody prowadzenia kont ksiąg pomocniczych (o której mowa w art. 17 ust. 2 pkt 4 ustawy o rachunkowości) na podatkowe rozliczenia Wnioskodawcy jest nieprawidłowe.
UZASADNIENIE
W dniu 15 lutego 2012 r. do tut. Biura wpłynął ww. wniosek o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie, dotyczącej podatku dochodowego od osób fizycznych w zakresie wpływu stosowania metody prowadzenia kont ksiąg pomocniczych (o której mowa w art. 17 ust. 2 pkt 4 ustawy o rachunkowości) na podatkowe rozliczenia Wnioskodawcy.
W przedmiotowym wniosku został przedstawiony następujący stan faktyczny:
Wnioskodawca jest osobą fizyczną prowadzącą jednoosobową działalność gospodarczą. Przedmiotem tej działalności są roboty budowlane. Od 01 stycznia 2013 r. Wnioskodawca jest zobligowany do prowadzenia ksiąg rachunkowych zgodnie z przepisami ustawy o rachunkowości. Wykonując jakiekolwiek roboty budowlane, dokonuje zakupów materiałów budowlanych związanych z wykonywaniem prac na ściśle określonych budowach, Wnioskodawca wypłaca wynagrodzenia pracownikom wykonującym prace na ściśle określonych budowach oraz ponosi inne koszty (np. koszty transportu, ubezpieczenia) bezpośrednio związane z konkretnie oznaczonymi budowami. Koszty te należą do katalogu kosztów uzyskania przychodów bezpośrednio związanych z przychodami. Faktury sprzedaży dla odbiorców usług wystawiane są w zależności do treści zawartej umowy, jako faktury zaliczkowe, faktury za wykonanie etapu robót, faktury końcowe, a także faktury wyłącznie dokumentujące sprzedaż po wykonaniu całości usług objętych daną umową. Zgodnie z przepisami ustawy o rachunkowości oraz przyjętą polityką rachunkowości, inwentaryzacja zapasów sporządzana będzie na ostatni dzień roku obrotowego. Zaliczki na podatek dochodowy Wnioskodawca opłaca za okresy miesięczne.
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right