Interpretacja
Interpretacja indywidualna z dnia 18.01.2013, sygn. IBPP1/443-1105/12/AL, Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach, sygn. IBPP1/443-1105/12/AL
W zakresie zwolnienia z podatku od towarów i usług realizowanego treningu umiejętności psychospołecznych i konsultacji indywidualnych.
Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997r. Ordynacja podatkowa (t.j. Dz. U. z 2012r. poz. 749 ze zm.) oraz § 2 i § 5 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. Nr 112, poz. 770 ze zm.) Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach, działając w imieniu Ministra Finansów, stwierdza, że stanowisko Wnioskodawcy, przedstawione we wniosku, który wpłynął do tut. organu 15 października 2012r., uzupełnionego pismem, które wpłynęło do tut. organu 6 stycznia 2013r. o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej zwolnienia z podatku od towarów i usług realizowanego treningu umiejętności psychospołecznych i konsultacji indywidualnych jest prawidłowe.
UZASADNIENIE
W dniu 15 października 2012r. wpłynął do tut. organu ww. wniosek, o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej zwolnienia z podatku od towarów i usług realizowanego treningu umiejętności psychospołecznych.
Ww. wniosek został uzupełniony pismem, który wpłynął do tut. organu 6 stycznia 2013r., będącym odpowiedzią na wezwanie tut. organu z dnia 24 grudnia 2012r. znak: IBPP1/443- 1105/12/AL.
W przedmiotowym wniosku został przedstawiony następujący stan faktyczny:
Wnioskodawca prowadzi działalność gospodarczą polegającą min. na świadczeniu usług dla Ośrodków Pomocy Społecznej, realizujących zadania finansowane ze środków unijnych w ramach POKL. Nie jest jednostką objętą systemem oświaty, nie posiada akredytacji. Na zlecenie Ośrodka Pomocy Społecznej w ramach POKL osoba posiadająca dyplom ukończenia psychologii przeprowadziła trening umiejętności psychospołecznych dla wskazanych podopiecznych OPS oraz konsultacje indywidualne w zależności od ich potrzeb. Celem treningu było zwiększenie motywacji do działania i zaufanie we własne siły. Zajęcia zostały przeprowadzone w formie ćwiczeniowej mającej na celu lepsze poznanie siebie, swych słabości oraz mocnych i słabych stron, nabycie umiejętności komunikacji oraz swobody w relacjach z innymi ludźmi, oraz nabycie umiejętności radzenia sobie ze stresem. Opisane działania miały na celu doprowadzenie do zwiększenia pewności siebie, co ma mieć wpływ na podejmowane przez uczestników decyzje w tym na poruszanie się uczestników po rynku pracy.
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right