Interpretacja
Interpretacja indywidualna z dnia 12.04.2013, sygn. IBPP4/443-61/13/EK, Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach, sygn. IBPP4/443-61/13/EK
czynności tzw. konfekcjonowania, kruszenia oraz przesiewania wyrobów węglowych
Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997r. Ordynacja podatkowa (t.j. Dz. U. z 2012r. poz. 749 ze zm.) oraz § 2 i § 5 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. Nr 112, poz. 770 ze zm.) Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach, działając w imieniu Ministra Finansów, stwierdza, że stanowisko Wnioskodawcy, przedstawione we wniosku z dnia 11 lutego 2013r. (data wpływu 15 lutego 2013r.) o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku akcyzowego w zakresie obrotu wyrobami węglowymi jest prawidłowe.
UZASADNIENIE
W dniu 15 lutego 2013r. wpłynął do tut. organu ww. wniosek o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie obrotu wyrobami węglowymi.
W przedmiotowym wniosku zostało przedstawione następujące zdarzenie przyszłe:
Wnioskodawca (Spółka) został zarejestrowany jako pośredniczący podmiot węglowy oraz jest autoryzowanym sprzedawcą węgla. Część kupowanego węgla kamiennego o kodzie CN 2701 jest sprzedawana w tranzycie do odbiorców na place węglowe lub podmioty zużywające do celów opałowych a część przewożona jest na plac własny w siedzibie firmy. Dotyczy wszystkich sortymentów handlowych zakupywanych do firmy, takich jak: miały, groszki, orzechy czy kostki, które to posiadają jeden kod - CN 2701.
W ramach zakupionego towaru, który znajduje się na własnym placu węglowym, Wnioskodawca chciałby wykonywać następujące czynności:
- konfekcjonowanie posiadanego towaru w worki 25- cio kg. Pobierany byłby towar z magazynu węgiel (np. orzech, groszek itp. asortyment) i magazynu "pozostałe" (np. Worki) na magazyn "przejściowy" a wracałby na magazyn węgiel towar o innej nazwie handlowej (np. orzech workowany, ekogroszek workowany itp.). Pobierana z magazynu ilość węgla kamiennego byłaby równa ilości wprowadzonej z powrotem w workach na magazyn węgiel. W operacji tej nie wystąpiłyby ubytki naturalne, nie zmieniłby się kod CN 2701, a jedynie zmieniłaby się nazwa handlowa.
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right