Interpretacja
Interpretacja indywidualna z dnia 25.02.2013, sygn. IBPP2/443-1189/12/BW, Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach, sygn. IBPP2/443-1189/12/BW
Określenie momentu powstania obowiązku podatkowego w zakresie robót budowlanych.
Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997r. Ordynacja podatkowa (t.j. Dz. U. z 2012r., poz. 749 ze zm.) oraz § 2 i § 5 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. Nr 112, poz. 770 ze zm.) Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach, działając w imieniu Ministra Finansów, stwierdza, że stanowisko Wnioskodawcy przedstawione we wniosku z dnia 21 listopada 2012r. (data wpływu 23 listopada 2012r.) o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w kwestii określenia momentu powstania obowiązku podatkowego w zakresie robót budowlanych, o których mowa we wniosku jest nieprawidłowe.
UZASADNIENIE
W dniu 23 listopada 2012r. został złożony ww. wniosek o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej podatku od towarów i usług w określenia momentu powstania obowiązku podatkowego w zakresie robót budowlanych, o których mowa we wniosku.
W przedmiotowym wniosku zostało przedstawione następujące zdarzenie przyszłe:
Wnioskodawca (Spółka), zawarł w ramach konsorcjum (którego jest liderem) umowę o wykonanie robót budowlanych z Miastem //. Umowa została zawarta w wyniku przeprowadzenia postępowania o udzielenie zamówienia na zaprojektowanie i wybudowanie Stadionu Miejskiego oraz Hali Sportowej // w ramach zadania Program wykorzystania obszarów rekreacyjnych // w celu stworzenia Regionalnego centrum Rekreacyjno - Sportowo - Konferencyjnego, etap II Przebudowa Stadionu Miejskiego //" zgodnie z przepisami ustawy z dnia 29 stycznia 2004r. Prawo zamówień publicznych (Dz. U. z 2010r., Nr 113, poz. 759 ze zm.).
Zakres przedmiotu umowy zawiera w szczególności:
- wykonanie koncepcji wielobranżowej, projektów budowlanych i wykonawczych w oparciu o programy funkcjonalno-użytkowe i wstępną koncepcję architektoniczną, uzyskanie akceptacji projektów budowlanych i wykończeniowych oraz uzyskanie pozytywnych opinii właściwych organów i rzeczoznawców wraz z pełnieniem nadzoru autorskiego;
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right