Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Interpretacja

Interpretacja indywidualna z dnia 21.02.2013, sygn. IBPP4/443-528/12/PK, Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach, sygn. IBPP4/443-528/12/PK

zwolnienie od akcyzy zwracanego piwa, realizowanego poprzez zwrot zapłaconej kwoty akcyzy

Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997r. Ordynacja podatkowa (t.j. Dz. U. z 2012r. poz. 749 ze zm.) oraz § 2 i § 5 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. Nr 112, poz. 770 ze zm.) Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach działając w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko Spółki, przedstawione we wniosku 19 listopada 2012r. (data wpływu 21 listopada 2012r.) o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku akcyzowego w zakresie zwolnienia od akcyzy zwracanego piwa, realizowanego poprzez zwrot zapłaconej kwoty akcyzy jest nieprawidłowe

UZASADNIENIE

W dniu 21 listopada 2012r. wpłynął ww. wniosek o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej podatku akcyzowego, w zakresie zwolnienia od akcyzy zwracanego piwa, realizowanego poprzez zwrot zapłaconej kwoty akcyzy.

W przedmiotowym wniosku został przedstawiony następujący stan faktyczny:

Wnioskodawca (Spółka) jest podmiotem prowadzącym działalność na rynku produkcji i sprzedaży piwa (w tym piwa niskoalkoholowego), a także sprzedaży innych alkoholi, jak również napojów niskoalkoholowych i bezalkoholowych.

Część sprzedawanego piwa, np. do lokali gastronomicznych, Spółka dostarcza w beczkach typu keg (kegi). Są to beczki wykonane ze stali nierdzewnej lub aluminium, stosowane do przechowywania płynów pod ciśnieniem, w związku z czym charakteryzują się wysoką szczelnością.

Wnioskodawca sprzedaje piwo w kegach jako opakowaniach zwrotnych, zatem kegi są zwracane przez klientów do Spółki. Z uwagi na budowę i charakterystykę tego opakowania, kegi nie zostają całkowicie opróżnione i pozostaje w nich standardowa ilość piwa. Wnioskodawca jest w stanie określić minimalną ilość, która standardowo pozostaje w kegu zwracanym do Spółki. W zależności od okoliczności, ilość piwa pozostała w kegu może być większa od standardowej, ale w żadnym wypadku nie jest mniejsza.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00