Interpretacja
Interpretacja indywidualna z dnia 11.12.2013, sygn. IPTPP4/443-705/13-4/JM, Dyrektor Izby Skarbowej w Łodzi, sygn. IPTPP4/443-705/13-4/JM
Brak prawa do odliczenia podatku.
Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2012 r., poz. 749, z późn. zm.) oraz § 2 i § 5a rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. Nr 112, poz. 770, z późn. zm.) Dyrektor Izby Skarbowej w Łodzi działający w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko Wnioskodawcy, przedstawione we wniosku z dnia 27 września 2013 r. (data wpływu 30 września 2013 r.), uzupełnionym pismem z dnia 4 grudnia 2013 r. (data wpływu 6 grudnia 2013 r.), o wydanie pisemnej interpretacji indywidualnej przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie prawa do odliczenia podatku VAT naliczonego od wydatków związanych z urządzeniami podczyszczającymi zamontowanymi przed wylotem kanalizacyjnym jest prawidłowe.
UZASADNIENIE
W dniu 30 września 2013 r. został złożony ww. wniosek o wydanie pisemnej interpretacji indywidualnej przepisów prawa podatkowego w sprawie dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie prawa do odliczenia podatku VAT naliczonego od wydatków związanych z urządzeniami podczyszczającymi zamontowanymi przed wylotem kanalizacyjnym.
Wniosek został uzupełniony pismem z dnia 4 grudnia 2013 r. (data wpływu 6 grudnia 2013 r.) o doprecyzowanie zdarzenia przyszłego.
W przedmiotowym wniosku zostało przedstawione następujące zdarzenie przyszłe.
Gmina (dalej: Gmina) jest zarejestrowanym czynnym podatnikiem podatku od towarów i usług (dalej: VAT).
Zgodnie z decyzją Starosty (decyzja - pozwolenie wodnoprawne z dnia 25 czerwca 2013 r. znak) Gmina została zobowiązana do zakupu i montażu na istniejącej kanalizacji deszczowej urządzeń podczyszczających wody opadowe i roztopowe (dalej: urządzenia podczyszczające) przed wylotem kanalizacyjnym nr.
W ramach przedmiotowego zadania Gmina poniesie wydatki związane z zakupem i montażem przedmiotowych urządzeń podczyszczających, polegającym głównie na wykonaniu niezbędnych robót ziemnych celem umożliwienia ich posadowienia (dalej: wydatki związane z urządzeniami podczyszczającymi). Montaż urządzeń będzie co do zasady polegał na zmontowaniu prefabrykowanych elementów urządzeń oczyszczających (osadnika i separatora) za pomocą dźwigu w gotowym wykopie. Po wykonaniu montażu wykop zostanie zasypany. Przedmiotowe wydatki związane z urządzeniami podczyszczającymi zostaną udokumentowane przez dostawców/wykonawców wystawianymi na Gminę fakturami VAT z wykazanymi na nich kwotami VAT naliczonego.
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right