Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Interpretacja

Interpretacja indywidualna z dnia 28.11.2013, sygn. IPTPP2/443-698/13-4/JN, Dyrektor Izby Skarbowej w Łodzi, sygn. IPTPP2/443-698/13-4/JN

Planowana przez Wnioskodawcę dostawa udziałów w prawie własności przedmiotowych działek, nie będzie stanowiła działalności gospodarczej w rozumieniu art. 15 ust. 2 ustawy i nie będzie podlegała opodatkowaniu podatkiem od towarów i usług.

Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2012 r., poz. 749, z późn. zm.) oraz § 2 i § 5a rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. Nr 112, poz. 770, z późn. zm.) Dyrektor Izby Skarbowej w Łodzi działający w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko Wnioskodawcy, przedstawione we wniosku z dnia 25 sierpnia 2013 r. (data wpływu 29 sierpnia 2013 r.) uzupełnionym pismem z dnia 27 października 2013 r. (data wpływu 29 października 2013 r.) o wydanie pisemnej interpretacji indywidualnej przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie nieuznania Wnioskodawcy za podatnika podatku VAT w związku ze sprzedażą działek, będących we współwłasności jest prawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 29 sierpnia 2013 r. został złożony ww. wniosek o wydanie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie nieuznania Wnioskodawcy za podatnika podatku VAT w związku ze sprzedażą działek, będących we współwłasności.

Przedmiotowy wniosek został uzupełniony pismem z dnia 27 października 2013 r. poprzez doprecyzowanie zdarzenia przyszłego.

W przedmiotowym wniosku zostało przedstawione następujące zdarzenie przyszłe.

Decyzją Sądu z 2000 r. Wnioskodawca stał się współwłaścicielem gospodarstwa rolnego o łącznej powierzchni około 4 ha na podstawie prawa spadkowego po zmarłych rodzicach. Ze względu na dużą odległość spadkobierców od gospodarstwa rolnego było one nieużytkowane. Grunt rolny V i VI klasy nieużytkowany porosły sosny samosiejki, ze względu na to, że leży on w bezpośrednim sąsiedztwie lasu. Dziś spadkobierców jest sześciu i noszą się z zamiarem częściowego zniesienia współwłasności. W międzyczasie z części gruntu zostały wydzielone działki budowlane na zasadzie ustalenia warunków zabudowy, ponieważ Gmina nie posiada miejscowego planu przestrzennego zagospodarowania.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00