Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Interpretacja

Interpretacja indywidualna z dnia 10.10.2013, sygn. IPTPB2/415-489/13-2/AKr, Dyrektor Izby Skarbowej w Łodzi, sygn. IPTPB2/415-489/13-2/AKr

Czy aport Wierzytelności (która zostanie wycofana ze Spółki) z majątku osobistego Wnioskodawcy do Spółki Jawnej będzie czynnością neutralną dla celów podatku dochodowego od osób fizycznych?

Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (t.j. Dz.U. z 2012 r., poz. 749 ze zm.) oraz § 2 i § 5a rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz.U. Nr 112, poz. 770 ze zm.) Dyrektor Izby Skarbowej w Łodzi działając w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko Wnioskodawcy przedstawione we wniosku z dnia 28 czerwca 2013 r. (data wpływu 18 lipca 2013 r.) o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku dochodowego od osób fizycznych w zakresie skutków podatkowych wniesienia do spółki jawnej wkładu niepieniężnego w postaci wierzytelności - jest prawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 18 lipca 2013 r. wpłynął wniosek o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej podatku dochodowego od osób fizycznych w zakresie skutków podatkowych wniesienia do spółki jawnej wkładu niepieniężnego w postaci wierzytelności.

W przedmiotowym wniosku zostało przedstawione następujące zdarzenie przyszłe.

Wnioskodawca jest osobą fizyczną, wspólnikiem Sp. J. (dalej Spółka). Spółka posiada wierzytelność wobec spółki kapitałowej. Część wskazanej wyżej wierzytelności zostanie na mocy uchwały wspólników nieodpłatnie wycofana ze Spółki do majątku osobistego Wnioskodawcy oraz do majątku osobistego jednego z pozostałych wspólników Spółki. W konsekwencji, Wnioskodawca w ramach swojego majątku osobistego będzie posiadał część wierzytelności wobec spółki kapitałowej (dalej: Wierzytelność). Przesunięcie wierzytelności z majątku Spółki do majątku osobistego wspólników będzie związane z restrukturyzacją grupy kapitałowej, do której należy Spółka.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00