Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Interpretacja

Interpretacja indywidualna z dnia 08.08.2013, sygn. IPTPP4/443-375/13-2/UNR, Dyrektor Izby Skarbowej w Łodzi, sygn. IPTPP4/443-375/13-2/UNR

Czy po demontażu kratki oraz przerejestrowaniu samochodu na osobowy Wnioskodawca będzie musiał dokonać korekty podatku VAT od zakupu przedmiotowego pojazdu?

Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2012 r., poz. 749, z późn. zm.) oraz § 2 i § 5a rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. Nr 112, poz. 770, z późn. zm.) Dyrektor Izby Skarbowej w Łodzi działając w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko Wnioskodawcy, przedstawione we wniosku z dnia 5 czerwca 2013 r. (data wpływu 7 czerwca 2013 r.), o udzielenie pisemnej interpretacji indywidualnej przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie obowiązku dokonania korekty podatku VAT w związku ze zmianą przeznaczenia samochodu ciężarowego na samochód osobowy jest prawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 7 czerwca 2013 r. został złożony ww. wniosek o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie obowiązku dokonania korekty podatku VAT w związku ze zmianą przeznaczenia samochodu ciężarowego na samochód osobowy.

W przedmiotowym wniosku zostało przedstawione następujące zdarzenie przyszłe.

Wnioskodawca posiada w firmie samochód zarejestrowany w dniu 18-12-2009 jako samochód ciężarowy (kombi z kratką), od zakupu którego odliczony został podatek VAT. Po roku zmieniły się przepisy podatkowe dotyczące takich samochodów. Po tej zmianie Zainteresowany nie może odliczać podatku VAT od zakupionego paliwa. Zainstalowana kratka ogranicza funkcjonalność pojazdu, w związku z powyższym Wnioskodawca chciałby ją zdemontować i zarejestrować go jako samochód osobowy. Po demontażu kratki samochód nadal będzie służył do wykonywania działalności gospodarczej opodatkowanej podatkiem od towarów i usług.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00