Interpretacja
Interpretacja indywidualna z dnia 02.08.2013, sygn. IPTPB3/423-180/13-2/PM, Dyrektor Izby Skarbowej w Łodzi, sygn. IPTPB3/423-180/13-2/PM
Czy dochody uzyskane przez Wnioskodawczynię przekazane przez nią w formie pożyczki na rzecz spółek kapitałowych, których zakres działalności polega na realizowaniu projektów związanych z produkcją energii elektrycznej ze źródeł odnawialnych, będą korzystać ze zwolnienia przewidzianego w art. 17 ust. 1 pkt 4 ustawy o CIT?
Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (t.j. Dz.U. z 2012 r. poz. 749 ze zm.) oraz § 2 i § 5a rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz.U. Nr 112 poz. 770 ze zm.) Dyrektor Izby Skarbowej w X działając w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko Fundacji, przedstawione we wniosku z dnia 10 maja 2013 r. (data wpływu 15 maja 2013 r.), o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku dochodowego od osób prawnych w zakresie możliwości zastosowania zwolnienia przedmiotowego w związku z przekazywaniem przez Fundację na rzecz spółek kapitałowych środków pieniężnych w formie nieoprocentowanych pożyczek - za nieprawidłowe.
UZASADNIENIE
W dniu 15 maja 2013 r. został złożony wniosek o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej podatku dochodowego od osób prawnych w zakresie możliwości zastosowania zwolnienia przedmiotowego w związku z przekazywaniem przez Fundację na rzecz spółek kapitałowych środków pieniężnych w formie nieoprocentowanych pożyczek.
W przedmiotowym wniosku zostało przedstawione następujące zdarzenie przyszłe.
Wnioskodawczyni jest Fundacją ustanowioną w roku 1992, powołaną w głównej mierze do udzielania wsparcia dzieciom specjalnej troski oraz dzieciom potrzebujących wsparcia finansowego w sytuacji zaistnienia przypadków losowych. Ponadto, do celów Fundacji, zgodnie z § 8 statutu, należy: wspieranie organizacji działających na rzecz kultury i oświaty dzieci, wspieranie inicjatyw społecznych przy organizowaniu nowych obiektów rekreacyjno-sportowych dla dzieci, a ponadto podejmowanie innych przedsięwzięć, jakie okażą się celowe dla realizacji statutowej działalności Fundacji. Zadania powyższe, zgodnie z § 9 statutu, są realizowane poprzez organizowanie społecznej aktywności na rzecz Fundacji, zakupy leków, sprzętu rehabilitacyjnego, dofinansowanie leczenia sanatoryjnego i rehabilitacyjnego, dofinansowanie wyżywienia dla dzieci w przedszkolach i szkołach, działalność gospodarczą, zakupy odzieży i podręczników szkolnych, sponsorowanie organizacji kulturalno-oświatowych, partycypowanie i finansowanie tworzenia nowych obiektów sportowo-rekreacyjnych, prewencję.
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right