Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka

Interpretacja indywidualna z dnia 09.07.2013, sygn. IPTPP1/443-375/13-2/IG, Dyrektor Izby Skarbowej w Łodzi, sygn. IPTPP1/443-375/13-2/IG

Czy w związku z realizacją zakupu instrumentu dętego będzie przysługiwało Towarzystwu Muzycznemu prawo do odliczenia podatku naliczonego?

Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2012 r., poz. 749, z późn. zm.) oraz § 2 i § 5a rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. Nr 112, poz. 770, z późn. zm.) Dyrektor Izby Skarbowej w Łodzi działając w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko Wnioskodawcy, przedstawione we wniosku z dnia 20 maja 2013 r. (data wpływu 24 maja 2013 r.) o udzielenie pisemnej interpretacji indywidualnej przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie prawa do odliczenia podatku VAT w związku z zakupem instrumentu dętego jest prawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 24 maja 2013 r. został złożony ww. wniosek o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie prawa do odliczenia podatku VAT w związku z zakupem instrumentu dętego.

W przedmiotowym wniosku zostało przedstawione następujące zdarzenie przyszłe.

Towarzystwo Muzyczne nie jest płatnikiem podatku VAT. Na podstawie art. 113 ust. l ustawy o podatku od towarów i usług, Towarzystwo Muzyczne korzysta ze zwolnienia podmiotowego. Towarzystwo Muzyczne działa na podstawie ustawy z dnia 7 kwietnia 1989r. Prawo o stowarzyszeniach oraz statutu z 31 stycznia 2008r. Na podstawie art. 34 ww. ustawy, Stowarzyszenie może prowadzić działalność gospodarczą, wg ogólnych zasad określonych w odrębnych przepisach. Majątek Stowarzyszenia powstaje z wpływów ze składek członkowskich, wpływów z darowizn, spadków i zapisów, wpływów z dotacji i działalności statutowej, wpływów z działalności gospodarczej Stowarzyszenia oraz z ofiarności publicznej. Wszelki dochód służy realizacji celów statutowych i nie może być przeznaczony do podziału między jego członków.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00