Interpretacja
Interpretacja indywidualna z dnia 07.06.2013, sygn. IPTPB3/423-102/13-2/IR, Dyrektor Izby Skarbowej w Łodzi, sygn. IPTPB3/423-102/13-2/IR
Czy wystawiona po zakończeniu roku kalendarzowego i zatwierdzeniu sprawozdania finansowego faktura korygująca wartość kosztów poprzez zmniejszenie ceny za usługi informatyczne powinna zostać wykazana w deklaracji CIT-8 za rok bieżący, tj. w dacie wystawienia faktury korygującej, czy też powinna zostać rozliczona poprzez korektę deklaracji CIT-8 za rok, którego dotyczyła faktura pierwotna?
Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (t.j. Dz. U. z 2012 r., poz. 749 ze zm.) oraz § 2 i § 5a rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. Nr 112, poz. 770 ze zm.) Dyrektor Izby Skarbowej w Łodzi działając w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko Spółki z ograniczoną odpowiedzialnością, przedstawione we wniosku z dnia 15 marca 2013 r. (data wpływu 22 marca 2013 r.), o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku dochodowego od osób prawnych w zakresie momentu ujęcia faktury korygującej wartość kosztów uzyskania przychodów - jest nieprawidłowe.
UZASADNIENIE
W dniu 22 marca 2013 r. został złożony wniosek o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej podatku dochodowego od osób prawnych w zakresie momentu ujęcia faktury korygującej wartość kosztów uzyskania przychodów.
W przedmiotowym wniosku został przedstawiony następujący opis stanu faktycznego:
Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością w ramach prowadzonej działalności jest świadczeniobiorcą usług informatycznych oferowanych przez S. z siedzibą w Szwajcarii. Wspomniane usługi obejmują udostępnianie licencji użytkowników na korzystanie z sieci korporacyjnej, prowadzenie kont użytkowników i firmowe konta e-mail. Ponadto firma gwarantuje dostęp do zasobów i globalnej książki adresowej. Usługi informatyczne stanowią koszt uzyskania przychodów w spółce polskiej.
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right