Interpretacja
Interpretacja indywidualna z dnia 21.05.2013, sygn. IPTPP3/443A-15/13-4/KK, Dyrektor Izby Skarbowej w Łodzi, sygn. IPTPP3/443A-15/13-4/KK
Skoro zatem, jak wynika z przedstawionego we wniosku opisu transakcji, strony ustalają, iż w istocie odbiór wyrobów węglowych następuje w miejscu prowadzenia działalności Wnioskodawcy, (na bramie Spółki lub bramie pierwszego podmiotu w łańcuchu), lub też na stacji kolejowej nadania, i z chwilą przekroczenia tych miejsc przez przemieszczane wyroby węglowe, stają się one własnością nabywcy, stanowisko Wnioskodawcy, iż powstałe w trakcie przemieszczania ubytki/straty/ niedobory wyrobów węglowych nie są czynnością podlegająca opodatkowaniu podatkiem akcyzowym w Spółce, jak również Spółka nie będzie zobowiązana do ich rozliczenia dla celów podatku akcyzowego. Ustalenie różnicy ilości wyrobów węglowych przemieszczanych pomiędzy miejscem ich załadunku a miejscem ich odbioru przez nabywcę, umożliwia określenie powstałych ubytków wyrobów węglowych w trakcie ich przemieszczania.
Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2012 r., poz. 749, z późn. zm.) oraz § 2 i § 5a rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. Nr 112, poz. 770, z późn zm.) Dyrektor Izby Skarbowej w Łodzi, działając w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko Wnioskodawcy, przedstawione we wniosku z dnia 22 lutego 2013 r. (data wpływu 28 lutego 2013r.), o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku akcyzowego w zakresie opodatkowania i ustalenia ubytków wyrobów węglowych jest - prawidłowe.
UZASADNIENIE
W dniu 28 lutego 2013r. został złożony ww. wniosek o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej podatku akcyzowego w zakresie opodatkowania i ustalenia ubytków wyrobów węglowych oraz dokumentowania dostawy wyrobów węglowych.
W przedmiotowym wniosku został przedstawiony następujący stan faktyczny oraz zdarzenie przyszłe.
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right