Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka

Interpretacja indywidualna z dnia 25.01.2013, sygn. IPTPP1/443-908/12-4/AK, Dyrektor Izby Skarbowej w Łodzi, sygn. IPTPP1/443-908/12-4/AK

Czy w odniesieniu do realizowanego projektu istnieje możliwość odliczenia podatku VAT w całości lub części?

Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (tj. Dz. U. z 2012r., poz. 749 ze zm.) oraz § 2 i § 5a rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. Nr 112, poz. 770 ze zm.) Dyrektor Izby Skarbowej w Łodzi działając w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko Wnioskodawcy przedstawione we wniosku z dnia 23 listopada 2012r. (data wpływu 23 listopada 2012r.) uzupełnionym pismem z dnia 11 stycznia 2013r. (data wpływu 15 stycznia 2013r.) o udzielenie pisemnej interpretacji indywidualnej przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie prawa do odliczenia podatku VAT w całości lub w części w związku z realizacją projektu w ramach jest prawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 23 listopada 2012r. został złożony ww. wniosek o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie prawa do odliczenia podatku VAT w całości lub w części w związku z realizacją projektu w ramach .

Przedmiotowy wniosek uzupełniono w dniu 15 stycznia 2013r. w zakresie doprecyzowania opisanego zaistniałego stanu faktycznego.

W przedmiotowym wniosku został przedstawiony następujący zaistniały stan faktyczny sprawy (doprecyzowany w uzupełnieniu wniosku).

Uniwersytet jest państwową szkołą wyższą. Jest zarejestrowanym podatnikiem VAT czynnym, posiada również rejestrację jako podatnik VAT UE.

W swojej strukturze posiada Wydział Medycyny Weterynaryjnej, który kształci przyszłych lekarzy weterynarii. Zawód ten podlega prawnym uregulowaniom, zarówno unijnym jak i krajowym. Zapewnienie wysokiej jakości kształcenia związane jest nie tylko z nowoczesną bazą dydaktyczną i wykwalifikowaną kadrą, ale także wymaga rosnącego udziału badań naukowych w zakresie metodologii kształcenia, oceny efektów kształcenia oraz stosowania współczesnych standardów pedagogicznych opartych na naukowych podstawach.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00