Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Interpretacja

Interpretacja indywidualna z dnia 30.12.2013, sygn. ILPP4/443-467/13-4/EWW, Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu, sygn. ILPP4/443-467/13-4/EWW

Wystawiania, przesyłanie, archiwizacja i udostępnianie faktur w formie elektronicznej.

Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (t.j. Dz.U. z 2012 r., poz. 749 ze zm.) oraz § 6 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz.U. Nr 112, poz. 770 ze zm.) Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu działający w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko Spółki reprezentowanej przez pełnomocnika radcę prawnego, przedstawione we wniosku z dnia 1 października 2013 r. (data wpływu 4 października 2013 r.) uzupełnionym pismem z dnia 3 grudnia 2013 r. (data wpływu 9 grudnia 2013 r.) o wydanie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie wystawiania, przesyłania, przechowywania i udostępniania faktur w formie elektronicznej - jest nieprawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 4 października 2013 r. został złożony ww. wniosek o wydanie interpretacji indywidualnej dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie wystawiania, przesyłania, przechowywania i udostępniania faktur w formie elektronicznej. Wniosek uzupełniono pismem z dnia 3 grudnia 2013 r. (data wpływu 9 grudnia 2013 r.) o pełnomocnictwo mocujące osobę podpisaną na wniosku do występowania w imieniu Wnioskodawcy z wnioskiem o wydanie interpretacji indywidualnej.

We wniosku przedstawiono następujące zdarzenie przyszłe.

Spółka prowadzi działalność polegającą m.in. na prowadzeniu salonów sprzedaży telefonii komórkowej, w oparciu o umowę agencyjną zawartą z operatorem. Zgodnie z tą umową, Spółka uprawniona jest także do prowadzenia działalności przy pomocy dalszych podmiotów - Subagentów (w oparciu o zawierane z nimi umowy subagencyjne).

Umowy subagencyjne regulują m.in. rozliczenia między Spółką i Subagentami z tytułu sprzedaży Subagentom telefonów i innego sprzętu telekomunikacyjnego (następnie sprzedawanego przez Subagentów klientom).

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00