Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka

Interpretacja indywidualna z dnia 27.11.2013, sygn. ILPP2/443-874/13-3/AK, Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu, sygn. ILPP2/443-874/13-3/AK

Prawo do odliczenia podatku naliczonego z faktur dokumentujących wniesienie aportu.

Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (t.j. Dz.U. z 2012 r., poz. 749 ze zm.) oraz § 2 i § 6 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz.U. Nr 112, poz. 770 ze zm.) Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu działając w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko, przedstawione we wniosku z 9 września 2013 r. (data wpływu 12 września 2013 r.) uzupełnionym w dniu 22 listopada 2013 r. o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie prawa do odliczenia podatku naliczonego z faktur dokumentujących wniesienie aportu jest prawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 12 września 2013 r. został złożony ww. wniosek o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie prawa do odliczenia podatku naliczonego z faktur dokumentujących wniesienie aportu. Wniosek uzupełniono w dniu 22 listopada 2013 r. o opłatę za wydanie interpretacji indywidualnej.

W przedmiotowym wniosku zostało przedstawione następujące zdarzenie przyszłe.

A Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Szczecinek Spółka komandytowo-akcyjna (dalej: Spółka lub Wnioskodawca) jest zarejestrowana jako podatnik VAT czynny. Spółka prowadzi działalność polegającą między innymi na wytwarzaniu energii elektrycznej.

Wspólnik Wnioskodawcy (dalej: Wspólnik) zamierza wnieść do Spółki wkład rzeczowy (aport), w zamian za co uzyska w Spółce udziały (akcje), bądź też zwiększona zostanie wartość nabytych wcześniej udziałów (akcji). Przedmiotem otrzymanego aportu będą rzeczy ruchome (maszyny i urządzenia) oraz nieruchomości, z których część może podlegać zwolnieniu od VAT, część natomiast może być opodatkowana według stawki 23%. Wspólnik jest zarejestrowany jako czynny podatnik VAT.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00