Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka

Interpretacja indywidualna z dnia 28.10.2013, sygn. ILPP1/443-689/13-2/AI, Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu, sygn. ILPP1/443-689/13-2/AI

Czy Stowarzyszenie może odliczyć 100% podatku naliczonego wykazanego na fakturach dokumentujących poniesione koszty administracyjne?

Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (t.j. Dz.U. z 2012 r., poz. 749 ze zm.) oraz § 2 i § 6 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz.U. Nr 112, poz. 770 ze zm.) Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu działając w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko Polskiego Stowarzyszenia, przedstawione we wniosku z dnia 26 lipca 2013 r. (data wpływu 31 lipca 2013 r.) o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie prawa do pełnego odliczenia podatku naliczonego jest prawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 31 lipca 2013 r. został złożony ww. wniosek o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie prawa do pełnego odliczenia podatku naliczonego.

W przedmiotowym wniosku został przedstawiony następujący stan faktyczny.

Stowarzyszenie działa na podstawie statutu oraz ustawy o stowarzyszeniach. Celem Stowarzyszenia jest, na podstawie zapisów w statucie, włączenie się w proces zjednoczenia narodów Europy poprzez:

  1. inicjowanie i wspieranie europejskich idei zmierzających do wypracowania i wprowadzenia w życie prawnych, ekonomicznych i kulturalnych podstaw integracji europejskiej za szczególnym uwzględnieniem współpracy z państwami sąsiadującymi i ich organizacjami kulturalnymi,
  2. podejmowanie różnorodnych działań zmierzających do propagowania i pielęgnowania polskiego dorobku naukowego i kulturalnego,
  3. odbudowa historycznego kompleksu budynków z przeznaczeniem na ośrodek, służący realizacji ww. celów,
  4. działania na rzecz budowy mostu dla ruchu pieszego, tak aby polskie centrum kultury stało się szybko dostępne dla turystów z Niemiec i krajów sąsiadujących.
close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00