Interpretacja
Interpretacja indywidualna z dnia 27.09.2013, sygn. ILPP5/443-133/13-4/KG, Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu, sygn. ILPP5/443-133/13-4/KG
Zwolnienie od podatku usług polegających na badaniu osób zatrzymanych przez Policję w celu stwierdzenia, czy stan zdrowia osoby zatrzymanej pozwala na jej przebywanie w Policyjnej Izbie Wytrzeźwień
Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (t.j. Dz.U. z 2012 r., poz. 749 ze zm.) oraz § 2 i § 6 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz.U. Nr 112, poz. 770 ze zm.) Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu działając w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej reprezentowanego przez pełnomocnika doradcę podatkowego, przedstawione we wniosku z 25 czerwca 2013 r. (data wpływu 28 czerwca 2013 r.) o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie zwolnienia od podatku usług polegających na badaniu osób zatrzymanych przez Policję w celu stwierdzenia, czy stan zdrowia osoby zatrzymanej pozwala na jej przebywanie w Policyjnej Izbie Wytrzeźwień - jest nieprawidłowe.
UZASADNIENIE
W dniu 28 czerwca 2013 r. został złożony ww. wniosek o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie zwolnienia od podatku usług polegających na badaniu osób zatrzymanych przez Policję w celu stwierdzenia, czy stan zdrowia osoby zatrzymanej pozwala na jej przebywanie w Policyjnej Izbie Wytrzeźwień.
W przedmiotowym wniosku zostało przedstawione następujące zdarzenie przyszłe.
Szpital zamierza przeprowadzać badania osób zatrzymanych przez funkcjonariuszy Komendy Wojewódzkiej Policji.
Badanie ma na celu wydanie orzeczenia, które stwierdzi czy stan zdrowia osoby zatrzymanej pozwala na jej przebywanie w Policyjnej Izbie Zatrzymań.
Badania wykonywane będą na postawie zlecenia otrzymanego od jednostki kierującej. Podstawowe badania obejmować będą konsultację internistyczną, której celem jest wystawienie opinii o istnieniu lub braku przeciwwskazań medycznych do transportowania, zatrzymania i umieszczenia w pomieszczeniu dla zatrzymanych lub badanie pobranej próbki moczu lub krwi na obecność substancji odurzających z wypisaniem protokołu na podstawie krótkiego wywiadu i ogólnej oceny stanu zdrowia osoby zatrzymanej.
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right