Interpretacja
Interpretacja indywidualna z dnia 16.12.2013, sygn. ILPP2/443-914/13-2/MR, Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu, sygn. ILPP2/443-914/13-2/MR
Czy Wnioskodawca postąpił właściwie w zakresie zastosowania preferencyjnej stawki 8% w podatku od towarów i usług dla opodatkowania sprzedaży biletów wstępu na saunę?
Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (t.j. Dz.U. z 2012 r., poz. 749 ze zm.) oraz § 6 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz.U. Nr 112, poz. 770 ze zm.) Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu działający w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko Spółki, przedstawione we wniosku sygnowanym datą 9 sierpnia 2013 r. (data wpływu 23 września 2013 r.) o wydanie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie stawki podatku dla sprzedaży biletów wstępu na saunę jest nieprawidłowe.
UZASADNIENIE
W dniu 23 września 2013 r. został złożony ww. wniosek o wydanie interpretacji indywidualnej dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie stawki podatku dla sprzedaży biletów wstępu na saunę.
We wniosku zostało przedstawione następujące zdarzenie przyszłe.
Wnioskodawca jest Spółką z ograniczoną odpowiedzialnością, utworzoną przez Gminę, która posiada w Spółce 100% udziałów, która zrealizowała inwestycję w postaci budowy centrum sportowo-rekreacyjnego obejmującego kompleks rekreacyjno-wypoczynkowy (Aquapark), składający się z parku wodnego z typowymi dla takich obiektów atrakcjami, saunarium, obszaru wellness oraz basenu sportowego. Poza podstawową działalnością, tj. świadczeniem usług wstępu na basen, Spółka sprzedaje również usługi o charakterze towarzyszącym, w tym m.in. bilety/karnety wstępu na saunę, siłownię oraz strefę odnowy biologicznej SPA.
W zakresie swojej działalności Wnioskodawca będzie sprzedawał bilety obejmujące wstęp wyłącznie na saunę rozróżniając bilety normalne, ulgowe, rodzinne, grupowy pełny, grupowy ulgowy oraz grupowy uprzywilejowany. Zgodnie z ustalonym cennikiem Wnioskodawca w zakresie sprzedaży biletu wstępu na saunę przyjął stawkę 8% VAT, klasyfikując świadczone usługi jako Pozostałe usługi związane z rekreacją wyłącznie w zakresie wstępu według poz. 186 załącznika nr 3 do UoVAT.
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right