Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Interpretacja

Interpretacja indywidualna z dnia 01.10.2013, sygn. ILPB1/415-767/13-2/AP, Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu, sygn. ILPB1/415-767/13-2/AP

Czy wydatki poniesione przed rozpoczęciem działalności gospodarczej wymienione w stanie faktycznym Wnioskodawca może zaliczyć do kosztów uzyskania przychodu?

Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (t. j. Dz. U. z 2012 r., poz. 749 ze zm.) oraz § 2 i § 6 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. Nr 112, poz. 770 ze zm.) Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu działając w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko, prowadzącej działalność pod nazwą, reprezentowanej przez pełnomocnika, przedstawione we wniosku z dnia 25 czerwca 2013 r. (data wpływu 1 lipca 2013 r.) o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku dochodowego od osób fizycznych w zakresie kosztów uzyskania przychodów jest prawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 1 lipca 2013 r. został złożony ww. wniosek o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej podatku dochodowego od osób fizycznych w zakresie kosztów uzyskania przychodów.

W przedmiotowym wniosku został przedstawiony następujący stan faktyczny.

Wnioskodawca prowadzi działalność gospodarczą w formie kancelarii notarialnej kod PKD 69.10.Z działalność prawnicza. Wnioskodawca rozpoczął wykonywać działalność gospodarczą w dniu 27 maja 2013 r. po uprzednim powołaniu Zainteresowanego na stanowisko notariusza przez Ministra Sprawiedliwości.

Wnioskodawca wskazuje, iż powołanym na stanowisko notariusza może być osoba, która spełnia warunki określone ustawą z dnia 14 lutego 1991 r. Prawo o notariacie (t. j. Dz. U. 2008 r., Nr 189, poz. 1158 ze zm., dalej: Prawo o notariacie), tj. m.in. osoba, która posiada obywatelstwo polskie i korzysta w pełni z praw cywilnych i obywatelskich, jest nieskazitelnego charakteru i daje rękojmię prawidłowego wykonywania zawodu notariusza, ukończyła wyższe studia prawnicze w Rzeczypospolitej Polskiej i uzyskała tytuł magistra lub zagraniczne studia prawnicze uznane w Rzeczypospolitej Polskiej, odbyła aplikację notarialną, złożyła egzamin notarialny, pracowała w charakterze asesora notarialnego co najmniej 2 lata, ukończyła 26 lat.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00