Interpretacja
Interpretacja indywidualna z dnia 23.07.2013, sygn. ILPB3/423-199/13-2/AO, Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu, sygn. ILPB3/423-199/13-2/AO
Czy uzyskane przychody i poniesione koszty w związku z realizacją zamówień na rzecz wskazanych kontrahentów, wpływają na wysokość dochodu podlegającego zwolnieniu z opodatkowania podatkiem dochodowym na podstawie art. 17 ust. 1 pkt 34 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych, jako wynik działalności prowadzonej na terenie specjalnej strefy ekonomicznej na podstawie zezwolenia?
Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (t. j. Dz. U. z 2012 r., poz. 749 ze zm.) oraz § 2 i § 6 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. Nr 112, poz. 770 ze zm.) Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu działając w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko Spółki, przedstawione we wniosku z dnia 22 kwietnia 2013 r. (data wpływu 24 kwietnia 2013 r.) o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku dochodowego od osób prawnych w zakresie zwolnienia przedmiotowego - jest prawidłowe.
UZASADNIENIE
W dniu 24 kwietnia 2013 r. został złożony ww. wniosek o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej podatku dochodowego od osób prawnych w zakresie zwolnienia przedmiotowego.
W przedmiotowym wniosku został przedstawiony następujący stan faktyczny.
Wnioskodawca (dalej: Spółka lub Wnioskodawca) produkuje na terenie (...) Specjalnej Strefy Ekonomicznej profesjonalne uszczelki i produkty pochodne dla branży motoryzacyjnej, AGD i budowlanej. Przychody Spółki z tego tytułu są zwolnione od opodatkowania na podstawie art. 17 ust. 1 pkt 34 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych.
W przypadku niektórych kontraktów, ze względu na specyfikę zamówienia, Wnioskodawca zmuszony jest do zakupienia specjalistycznych narzędzi (maszyn) określonego rodzaju. Wskazane narzędzia (maszyny) są użytkowane wyłącznie na terenie specjalnej strefy ekonomicznej w celu wytwarzania towarów w ramach konkretnego zamówienia. Ze względu na ich znaczną wartość, w porozumieniu z danym kontrahentem ustalana jest wysokość zwrotu wydatków na zakup lub leasing odpowiednich narzędzi (maszyn), które pokryje kontrahent. Kwota zwrotu określona jest procentowo w stosunku do poniesionych z tego tytułu wydatków przez Spółkę. Porozumienie w zakresie częściowego sfinansowania nabycia środków trwałych przez kontrahenta warunkuje wykonanie złożonego zamówienia (wyprodukowanie przez Spółkę towarów na terenie specjalnej strefy ekonomicznej).
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right