Interpretacja
Interpretacja indywidualna z dnia 13.08.2013, sygn. ILPP2/443-431/13-2/AD, Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu, sygn. ILPP2/443-431/13-2/AD
Podatek od towarów i usług w zakresie prawa do zwrotu podatku w terminie 25 dniowym.
Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (t. j. Dz. U. z 2012 r., poz. 749 ze zm.) oraz § 2 i § 6 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. Nr 112, poz. 770 ze zm.) Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu działając w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowo-akcyjna reprezentowanej przez Radcę Prawnego , przedstawione we wniosku z dnia 10 maja 2013 r. (data wpływu 16 maja 2013 r.) o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie prawa do zwrotu podatku w terminie 25-dniowym jest prawidłowe.
UZASADNIENIE
W dniu 16 maja 2013 r. został złożony ww. wniosek o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie prawa do zwrotu podatku w terminie 25 dniowym.
W przedmiotowym wniosku zostało przedstawione następujące zdarzenie przyszłe.
Spółka A i spółka z ograniczoną odpowiedzialnością S.K.A. (zwana dalej Wnioskodawcą) planuje podwyższenie kapitału zakładowego. Wszystkie nowoutworzone akcje w kapitale zakładowym Wnioskodawcy zostaną objęte przez spółkę B Sp. z o.o. (zwaną dalej B) i pokryte wkładem niepieniężnym (zwanym dalej Aportem) w postaci praw własności nieruchomości, których właścicielem jest B , oraz praw użytkowania wieczystego przysługujących B. Wartość nominalna nowoutworzonych akcji w podwyższonym kapitale zakładowym Wnioskodawcy równa będzie wartości rynkowej Aportu. Na moment wniesienia Aportu przez B Wnioskodawca będzie podatnikiem czynnym podatku od towarów i usług (zwanego dalej podatkiem VAT) i będzie wykonywał czynności opodatkowane, sam zaś Aport wykorzystywany będzie przez Wnioskodawcę w działalności gospodarczej opodatkowanej podatkiem VAT (najem i dzierżawa nieruchomości). B wnosząc Aport udokumentuje tą czynność fakturą VAT, na której kwota brutto będzie równa wartości rynkowej Aportu (art. 29 ust. 9 ustawy o VAT), czyli równa wartości nominalnej nowoutworzonych akcji w podwyższonym kapitale zakładowym Wnioskodawcy.
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right