Interpretacja
Interpretacja indywidualna z dnia 31.05.2013, sygn. ILPB3/423-94/13-2/AO, Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu, sygn. ILPB3/423-94/13-2/AO
W związku z przedstawionym opisem zdarzenia przyszłego Spółka wnosi o potwierdzenie, iż za uregulowanie zobowiązania w terminie w kontekście art. 15b ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych, oprócz zapłaty, powinno być uważane również wygaśnięcie zobowiązania w konsekwencji konfuzji?
Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (t. j. Dz. U. z 2012 r., poz. 749 ze zm.) oraz § 2 i § 6 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. Nr 112, poz. 770 ze zm.) Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu działając w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko Spółki, reprezentowanej przez Pełnomocników, przedstawione we wniosku z dnia 27 lutego 2013 r. (data wpływu 01 marca 2013 r.) o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku dochodowego od osób prawnych w zakresie kosztów uzyskania przychodów - jest nieprawidłowe.
UZASADNIENIE
W dniu 01 marca 2013 r. został złożony ww. wniosek o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej podatku dochodowego od osób prawnych w zakresie kosztów uzyskania przychodów.
W przedmiotowym wniosku został przedstawiony następujący opis zdarzenia przyszłego.
S.A. (dalej: Spółka) oraz A Sp. z o.o. (dalej: A) są podmiotami powiązanymi należącymi do grupy kapitałowej X (dalej: Grupa X), prowadzącej działalność gospodarczą w branży chemicznej. Spółka posiada 100% udziałów w A.
W ramach restrukturyzacji Grupy X rozważana jest likwidacja A. W konsekwencji likwidacji przedmiotowa spółka przestałaby istnieć. Likwidacja A. zostałaby przeprowadzona zgodnie z regulacjami ustawy z dnia 15 września 2000 r. Kodeks spółek handlowych (Dz. U. Nr 94, poz. 1037 ze zm.).
Na moment rozpoczęcia procesu likwidacji, A. będzie wierzycielem Spółki z tytułu udzielonej oprocentowanej pożyczki, z kolei Spółka będzie zobowiązanym z tytułu tej samej umowy pożyczki. Wierzytelność pożyczkowa A. będzie obejmowała również kwotę należnych odsetek.
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right