Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Interpretacja

Interpretacja indywidualna z dnia 26.02.2013, sygn. ILPB1/415-1147/12-2/TW, Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu, sygn. ILPB1/415-1147/12-2/TW

Koszty uzyskania przychodów

Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (t. j. Dz. U. z 2012 r., poz. 749 ze zm.) oraz § 2 i § 6 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. Nr 112, poz. 770 ze zm.) Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu działając w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko, przedstawione we wniosku z dnia 22 listopada 2012 r. (data wpływu 26 listopada 2012 r.) o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku dochodowego od osób fizycznych w zakresie kosztów uzyskania przychodów jest prawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 26 listopada 2012 r. został złożony ww. wniosek o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej podatku dochodowego od osób fizycznych w zakresie kosztów uzyskania przychodów.

W przedmiotowym wniosku zostało przedstawione następujące zdarzenie przyszłe.

Wnioskodawczyni prowadzi podatkową księgę przychodów i rozchodów na zasadach ogólnych i wybrała kasową metodę rozliczania kosztów w systemie miesięcznym. W związku z wykonywaną działalnością gospodarczą Zainteresowana chce podpisać umowę o świadczenie usług (jako podwykonawca) poza granicami kraju.

Zgodnie z interpretacją Ministra Finansów z dnia 15 lutego 2010 r. nr DD/033/259/PMN/09/1113 wyjazd w celu świadczenia usług do miejscowości innej niż wskazana we wpisie do ewidencji działalności gospodarczej należy traktować jako podróż służbową, a w związku z tym osoba prowadząca działalność gospodarczą może zaliczać do kosztów uzyskania przychodów wartość diet z tytułu podróży, jeżeli podróż ta związana jest z prowadzoną działalnością gospodarczą tj. służy osiągnięciu przychodów lub zachowaniu albo zabezpieczeniu źródła przychodów. Jednocześnie wysokość diety za dobę podróży przedsiębiorcy zaliczonej do kosztów podatkowych nie może przekroczyć wysokości diety przysługującej pracownikom, określonej w odrębnych przepisach.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00