Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka

Interpretacja indywidualna z dnia 08.03.2013, sygn. ILPP1/443-1153/12-2/HW, Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu, sygn. ILPP1/443-1153/12-2/HW

Czy w przedstawionym wyżej stanie faktycznym Spółce przysługuje i będzie przysługiwać prawo do odliczenia podatku VAT naliczonego z tytułu nabycia kompleksowej usługi, niezależnie od tego, jakie elementy i usługi składają się na przedmiotową usługę kompleksową?

Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (t. j. Dz. U. z 2012 r., poz. 749 ze zm.) oraz § 2 i § 6 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. Nr 112, poz. 770 ze zm.) Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu działając w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko Spółki z o.o., przedstawione we wniosku z dnia 7 grudnia 2012 r. (data wpływu 12 grudnia 2012 r.) o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie prawa do odliczenia podatku naliczonego jest prawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 12 grudnia 2012 r. został złożony ww. wniosek o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie prawa do odliczenia podatku naliczonego.

W przedmiotowym wniosku został przedstawiony następujący stan faktyczny.

Sp. z o.o. (dalej: lub Spółka) prowadzi działalność gospodarczą w zakresie reklamy, działalności agencji reklamowych, badania rynku i opinii publicznej oraz pozostałej działalności finansowej w szczególności udzielania pożyczek.

Spółka, w ramach prowadzonej działalności gospodarczej opodatkowanej VAT, ponosi i zamierza ponosić w przyszłości wydatki związane z organizacją spotkań o charakterze (1) szkoleniowym oraz (2) integracyjnym przeznaczonych zarówno dla pracowników Spółki jak i jej obecnych potencjalnych klientów.

Ad. 1) spotkania o charakterze szkoleniowym.

Spotkania o charakterze szkoleniowym organizowane dla pracowników Spółki mają na celu podnoszenie ich kwalifikacji zawodowych i umiejętności, co pozytywnie przekładać się ma na efektywność działań pracowników, a tym samym na wyniki Wnioskodawcy. Mogą dotyczyć np. podnoszenia wiedzy pracowników na temat usług oferowanych przez Spółkę - ich właściwości, możliwych zastosowań, jak również rozwoju tzw. kompetencji miękkich pracowników (tzw. soft skills) (np. rozwijanie technik sprzedaży, zarządzanie czasem itp.).

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00