Interpretacja
Interpretacja indywidualna z dnia 05.04.2013, sygn. ILPB1/415-33/13-2/AP, Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu, sygn. ILPB1/415-33/13-2/AP
Opodatkowanie przychodów z tytułu umowy wspólnego przedsięwzięcia.
Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (t. j. Dz. U. z 2012 r., poz. 749 ze zm.) oraz § 2 i § 6 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. Nr 112, poz. 770 ze zm.) Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu działając w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko prowadzącego działalność gospodarczą pod nazwą, przedstawione we wniosku z dnia 21 grudnia 2012 r. (data wpływu 7 stycznia 2013 r.) o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku dochodowego od osób fizycznych w zakresie opodatkowania przychodów z tytułu umowy wspólnego przedsięwzięcia jest prawidłowe.
UZASADNIENIE
W dniu 7 stycznia 2013 r. został złożony ww. wniosek o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej podatku dochodowego od osób fizycznych w zakresie opodatkowania przychodów z tytułu umowy wspólnego przedsięwzięcia.
W przedmiotowym wniosku zostało przedstawione następujące zdarzenie przyszłe.
Wnioskodawca prowadzi działalność gospodarczą na podstawie wpisu do ewidencji działalności gospodarczej opodatkowaną na zasadach ryczałtu ewidencjonowanego. Głównym przedmiotem Jego działalności jest wykonywanie instalacji elektrycznych PKD 43.21.1
W roku 2013 zamierza jako osoba prowadząca działalność gospodarczą zrealizować zlecenie polegające na montażu instalacji elektrycznej w budynku użyteczności publicznej na terenie Niemiec. Prace będą trwały mniej niż 6 miesięcy.
Wnioskodawca ma zamiar wykonywać ww. zlecenie kolektywnie w grupie kilku innych jednoosobowych przedsiębiorców budowlanych działających za pośrednictwem spółdzielni usługowej z siedzibą w Polsce. Współpraca ze spółdzielnią wymaga członkostwa (również Wnioskodawca jest członkiem tej spółdzielni) i polega na tzw. zespołowej realizacji umów o dzieło. Termin umowa o dzieło ma w tym kontekście znaczenie wyłącznie cywilnoprawne i nie należy mylić go z formą zatrudniania osób fizycznych nieprowadzących działalności gospodarczej. Warunkiem uczestnictwa w tego rodzaju przedsięwzięciach organizowanych przez spółdzielnię jest posiadanie zarejestrowanej działalności gospodarczej.
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right