Interpretacja
Interpretacja indywidualna z dnia 03.12.2013, sygn. ITPB4/423-125/13/TK, Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy, sygn. ITPB4/423-125/13/TK
Czy kwota bonusu obrotowego pomniejsza przychody Wnioskodawcy dla celów samoobliczenia podatku dochodowego od osób prawnych za okres, za który ten bonus przysługuje sieci handlowej?
Czy kwota bonusu obrotowego podlega zaliczeniu do kosztów uzyskania przychodów Wnioskodawcy?
Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (t.j. Dz. U. z 2012 r., poz. 749 ze zm.) oraz § 4 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. Nr 112, poz. 770 ze zm.) Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy, działający w imieniu Ministra Finansów, stwierdza, że stanowisko - przedstawione we wniosku Spółki z dnia 27 sierpnia 2013 r. (data wpływu 2 września 2013 r.), uzupełnionym pismem z dnia 22 listopada 2013 r. (data wpływu 27 listopada 2013 r.), o wydanie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku dochodowego od osób prawnych w zakresie skutków podatkowych wypłaty bonusu obrotowego jest nieprawidłowe.
UZASADNIENIE
W dniu 2 września 2013 r. został złożony ww. wniosek, uzupełniony pismem z dnia 22 listopada 2013 r. o wydanie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej m. in. podatku dochodowego od osób prawnych w zakresie skutków podatkowych wypłaty bonusu obrotowego.
We wniosku przedstawiono następujący stan faktyczny.
Wnioskodawca jest czynnym, zarejestrowanym podatnikiem podatku od towarów i usług, prowadzącym działalność gospodarczą w zakresie produkcji i handlu artykułami spożywczymi (głównie przetworami rybnymi). W ramach prowadzonej działalności Wnioskodawca stale współpracuje z siecią sklepów detalicznych (dalej: sieć handlowa), która posiada w stałej ofercie towary, które uprzednio stanowiły własność wnioskodawcy (dalej: towary wnioskodawcy). Warunki współpracy wnioskodawcy z siecią handlową określone są w pisemnej umowie. Zgodnie z tą umową z tytułu zakupienia przez sieć handlową we wskazanym w umowie okresie rozliczeniowym towarów wnioskodawcy o łącznej wartości przekraczającej wskazany w umowie próg, sieci handlowej przysługuje od wnioskodawcy tak zwany "bonus obrotowy".
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right